fb Wirtualny spacer
12 listopada 2015

Wieści z Gimnazjum w Śmiglu

3c na wycieczce

„Zobaczcie, ile jesieni!” To zdanie za Julianem Tuwimem powtarzali uczniowie klasy 3c – uczestnicy wycieczki, która odbyła się w dniach od 7 do 9 października. Trzecioklasiści pod opieką Piotra Andrynowskiego i Tomasza Frąckowiaka, oprócz podziwiania widoków i zachwycania się pełnym jesiennych kolorów górskim krajobrazem, zwiedzili opactwo w Lubiążu, zamki w Książu i Grodnie, Kościół Pokoju w Świdnicy. Ponadto odkrywali tajemnice sztolni w Walimiu, zamku Czocha i zamku Grodziec. Zdobyli najwyższy szczyt Sudetów – Śnieżkę i podziwiali zaporę w Pilichowicach.


Pasowanie na ucznia gimnazjum

14 października gimnazjaliści przeżywali szczególnie ważny moment w ich szkolnym życiu. Tego dnia odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Do klas pierwszych zawitali trzecioklasiści, którzy na twarzach najmłodszych gimnazjalistów wykonali „koci” makijaż. Potem uczniowie wraz nauczycielami zgromadzili się w sali gimnastycznej. Po powitaniu i życzeniach od pani dyrektor Wandy Judek i przedstawicielki Rady Rodziców - Marii Michalak, prowadzący zaprosili najmłodszych gimnazjalistów do wspólnej zabawy. Reprezentanci klas musieli zmierzyć się z wyzwaniami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski – wypić mleko z miseczki, zatańczyć, udowodnić, że wiedzą wiele o szkole i pracujących w niej nauczycielach oraz sprostać zadaniu przygotowanemu przez gości specjalnych – sekcję taekwendo olimpijskiego. Następnie najmłodsi uczniowie gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie. Każdy z pierwszoklasistów musiał pokonać jeszcze jedną przeszkodę – ogromną ekierkę, by oficjalnie zostać pasowanym przez panią dyrektor na gimnazjalistę. Po przerwie przyszedł czas, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej.

 

Wizyta księdza biskupa

W poniedziałkowy ranek, 19 października 2015 r., Gimnazjum w Śmiglu odwiedził ks. biskup Grzegorz Balcerek. Wizyta niezwykłego gościa była niecodziennym wydarzeniem dla społeczności gimnazjum. Uroczyste spotkanie w auli otworzyły trzecioklasistki, Inga i Paula, które wykonały piosenkę „Bądź pozdrowiony gościu nasz”. Potem głos zabrała dyrektor Wanda Judek, serdecznie witając czcigodnego gościa w imieniu całej społeczności szkolnej. Następnie słowa powitania wygłosili gimnazjaliści, Małgosia, Daniel i Maja. Ksiądz biskup w trakcie spotkania odwołał się do swojej poprzedniej wizyty w śmigielskiej szkole, która miała miejsce 16 lat temu, poza tym wspominał trzy ważne spotkania, z osobami, które wpłynęły na jego drogę kapłańską. Zachęcał także chłopców i dziewczęta, by uczyli się języków obcych. Na zakończenie wizyty udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

 

Siódma edycja kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2015”

Celem kampanii Fundacji "Dobre Życie" jest zwrócenie uwagi na wartości odżywcze chleba, podniesienie świadomości konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami, jak również promowanie zdrowego stylu życia. Gimnazjum w Śmiglu także włączyło się do akcji prowadzonej w dniach od 16 do 23 października 2015. We wtorek, 20 października, uczniowie klas I i II gimnazjum spotkali się z dietetykiem, panią Justyną Samol, która przypomniała młodzieży zasady zdrowego żywienia oraz omówiła piramidę żywienia, zwracając uwagę na te produkty, które są dla prawidłowej diety młodych ludzi niezbędne oraz te których powinni się oni wystrzegać. Dzięki wykładowi młodzież mogła się dowiedzieć, co im szkodzi, czego nie powinni jeść i jak powinni się odżywiać, aby zdrowo żyć. W trakcie spotkania odbyła się degustacja chleba na zakwasie, o którego walorach zdrowotnych przekonywała wszystkich pani dietetyk. Serdecznie dziękujemy Pani Danucie Grygier za wsparcie akcji i Pani Justynie Samol za przeprowadzenie niecodziennej lekcji.

 

Warsztaty dla wolontariuszy

W dniu 22.10.2015r. odbyły się warsztaty przeprowadzone przez przedstawicieli fundacji „Podaj Dalej". Panowie opowiedzieli wolontariuszom gimnazjum o zdarzeniach, w wyniku których stali się niepełnosprawni. Wspominali też, co czuli i jak radzili sobie krótko po wypadku, a jak funkcjonują obecnie. Zajęcie uświadomiły gimnazjalistom, iż wystarczy chwila nierozwagi, by życie „wywrócić się do góry nogami". Ważnym aspektem wykładu było podkreślenie pracy wolontariuszy, bez których wielu niepełnosprawnych nie potrafiłoby wyjść z domu i funkcjonować w nowej dla nich rzeczywistości. Serdecznie dziękujemy naszym Gościom, panu Maciejowi, panu Marcinowi i panu Kamilowi za przeprowadzenie warsztatów.

 

Kibicowali podczas memoriału

W sobotę, 24 października br., trzydzieścioro uczniów gimnazjum wyjechało do Leszna, aby kibicować zawodnikom startującym w 65. Memoriale Alfreda Smoczyka. Podczas zawodów, w których triumfował Patryk Dudek, członkowie społeczności szkolnej odebrali podziękowania i certyfikat za udział w akcji „Jestem kibicem przez duże K”.

 

„Morskie opowieści”

We wtorek, 27 października br.  w śmigielskim gimnazjum odbył się koncert, podczas którego uczniowie usłyszeli szanty i pieśni spod wielkich żagli. Ponadto mogli z bliska przyjrzeć się instrumentom muzycznym, związanym z muzyką żeglarską. Niektórzy gimnazjaliści uczestniczyli w zabawach i konkursach przygotowanych przez artystów: Bogdana Grada i Marka Kubisiaka. Koncert u wielu wywołał tęsknotę za morzem, falami i  wakacjami.

Gimnazjum w Śmiglu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych