fb Wirtualny spacer
07 grudnia 2015

Wieści z Gimnazjum w Śmiglu

Gimnazjalistki w etapie rejonowym

W listopadzie zakończył się  pierwszy etap wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjum organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Szkołę w Śmiglu w etapach rejonowych będą reprezentowały: Alicja Kuderska (Wojewódzki Konkurs Historyczny, Wojewódzki Konkurs Matematyczny, Wojewódzki Konkurs Biologiczny) oraz Wiktoria Dolczewska (Wojewódzki Konkurs Biologiczny i Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego). Serdecznie gratulujemy gimnazjalistkom i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Konkursy z okazji Święta Niepodległości


11 listopada przypadała 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby uczcić jubileusz, uczniowie kl. IIId pod kierunkiem Krzysztofa Chudaka przygotowali konkurs, w którym klasy mogły sprawdzić swoją wiedzę historyczną. W pierwszym etapie, który odbył się 3 listopada, wzięły udział wszystkie zespoły klasowe. Do finału, który rozegrano w auli we wtorek, 10 listopada br., awansowali przedstawiciele Ib, IId, IIIb i IIIc. Podczas zmagań gimnazjaliści m.in. odpowiadali na pytania dotyczące wydarzeń, które miały miejsce w Polsce w latach 1918-1920, rozwiązywali krzyżówkę i kalambury, rozpoznawali piosenki legionowe i portet marszałka Józefa Piłsudskiego. Największą liczbę punktów zgromadzili przedstawiciele kl. IIIc, Eryk Nowak i Michał Maćkowiak. Ponadto przeprowadzono konkurs na najlepiej ubraną w barwy narodowe klasę, w którym I miejsce zdobyła IIc.

 

Gimnazjaliści w roli studentów

W dniach 17 i 18 listopada br. ponad 80 uczniów śmigielskiego gimnazjum pod opieką nauczycieli wzięło udział w wykładach otwartych na Wydziałach: Matematyki i Informatyki oraz Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas pobytu w kompleksie uniwersyteckim młodzież mogła przyjrzeć się salom, w którym na co dzień odbywają się zajęcia ze studentami. Ponadto gimnazjaliści ze Śmigla uczestniczyli w zajęciach nt. zastosowań rekurencji w matematyce finansowej oraz poznali historię badań na Plutonem od czasów jego odkrycia do chwili obecnej.

 

Tydzień Życzliwości


W dniach od 17 do 20 listopada 2015 r. w gimnazjum trwał „Tydzień Życzliwości” zainicjowany i zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariusza pod opieką Aleksandry Adamek oraz Moniki Bródki. Przez cały okres na korytarzach wisiały plakaty z hasłami dotyczącymi życzliwości wykonane przez wolontariuszy. W gimnazjum stanęło również symboliczne drzewko, na którym młodzież zawieszała swoje złote myśli i refleksje. W dniu 17 listopada został również ogłoszony konkurs na najbardziej życzliwego ucznia szkoły. W czwartek, 19 listopada, Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę, na którą „biletem wstępu" były słodycze, które wzorem lat ubiegłych przekazano na rzecz dzieci z ubogich rodzin. Piątek, 20 listopada, był dniem finału akcji. Na uroczystym apelu zostali nagrodzeni zwycięzcy konkursu, natomiast panie dyrektorki jako przedstawicielki grona pedagogicznego i pani sekretarka zostały obdarowane aniołami życzliwości za okazywane dobro i uśmiech w każdym dniu. Uczniowie, którzy zdobyli miano najbardziej życzliwych, to: Agnieszka Kowalska, Karina Kokocińska oraz Ewelina Wojciechowska z klasy IId.

 

Jak to jest być starym? – zajęcia z symulatorem

Szkolny Klub Wolontariusza gościł Ninę Woderską oraz Ryszarda Michalskiego, przedstawicieli Stowarzyszenia Centrum Promocji Inicjatyw Społecznych CREO. Spotkanie poświęcone było starości. Wolontariusze mogli poczuć się jak 70-letnia osoba i „zmierzyć” się z tzw. symulatorem starości. Ponadto chłopcy i dziewczęta mogli założyć również rękawiczki symulujące chorobę Parkinsona i okulary osłabiające wzrok, które przywieźli ze sobą goście. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Nasi uczniowie po przymierzeniu skafandra i innych akcesoriów mogli poczuć, z jakimi problemami fizycznymi spotyka się na co dzień osoba starsza.

 

Sukcesy tenisistów i tenisistek

25 listopada w Luboniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym. Wśród ekip z województwa wielkopolskiego znaleźli się również reprezentantki i reprezentanci śmigielskiego gimnazjum. Drużyna dziewcząt w składzie: Bogna Jankowska, Nikola Kortus i Wiktoria Skrzypczak zajęła IV miejsce. Natomiast chłopcy: Filip Ludwiczak i Remigiusz Styziński zdobyli złote medale i tytuły mistrzów Wielkopolski. Gratulujemy serdecznie tenisistom i tenisistkom oraz ich opiekunowi Karolowi Marciniakowi.

Gimnazjum w Śmiglu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych