fb Wirtualny spacer
08 czerwca 2017

Wieści z Gimnazjum w Śmiglu

„Mam talent” w gimnazjum

W środę, 26 kwietnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się pierwszy Szkolny Konkurs Talentów, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje pasje i zdolności. Na początku gimnazjaliści z klasy Id przedstawili krótki rys historyczny nt. patrona szkoły - Konstytucji 3 Maja,  następnie przed publicznością i jury zaprezentowali się młodzi artyści, o nieprzeciętnych zdolnościach. Chłopcy i dziewczęta śpiewali, grali na instrumentach, przedstawiali monodramy, skecze kabaretowe, układy akrobatyczne i umiejętności kulinarne. Po trudnych obradach jury przyznało I miejsce ex aequo Nadii Olejnik z kl. Ib i Mikołajowi Kozakowi z kl. I c. Drugie miejsce zdobyła Oliwia Bossy z kl. Id, a trzecie duet - Ewa Przymus i Paulina Szczepaniak.

Zmagania pod koszem

W sobotnie przedpołudnie, 29 kwietnia,  został rozegrany turniej koszykówki chłopców.  W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Sobota z bajkami

Szkolna Lokalna Grupa Działania 6 maja zorganizowała grę miejską „Bajkowe wyzwania”. Do udziału w zabawie zgłosiło się jedenaście zespołów. Wszystkie drużyny musiały wykonać zadania, adresowane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W tym czasie na placu zabaw zorganizowano atrakcje dla pozostałych uczestników gry. Ostatecznie I miejsce zajęły drużyny: "Królewny" oraz "Drużyna prądu", drugie - ekipy: "Kiara" oraz "Kotki Psotki", trzecie - zespoły "Pingwiny" i "Spiderman". Najmłodsi uczestnicy gry otrzymali upominek sfinansowany przez Urząd Miejski Śmigla oraz dyplom uczestnictwa. Grupy, które znalazły się na podium, nagrodzono grami edukacyjnymi. Wszyscy  uczestnicy gry na mecie otrzymały słodki poczęstunek ufundowany przez lokalne piekarnie.

Powiatowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce

19 maja na stadionie w Śmiglu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Lekkiej Atletyce. W zmaganiach uczestniczyli reprezentanci śmigielskiego gimnazjum. Sześcioro z nich uzyskało awans do etapu wojewódzkiego „Gimnazjady".

Ruszyli w Polskę

W kwietniu i maju gimnazjaliści pod opieką nauczycieli wyjeżdżali na wycieczki turystyczno-krajoznawcze. W trakcie podróży odwiedzali różne zakątki Polski. Jedni udali się na północ, by poznać uroki Szymbarku i Trójmiasta, jeszcze inni przemierzali Kraków, Wieliczkę i podziwiali Pragę. Niezapomnianych wrażeń dostarczył uczniom z kl. 1b i 3a spływ kajakowy Drawą i Korytnicą.

Niedziela w gimnazjum

Dziewiąty już festyn „Niedziela w gimnazjum” odbył się 21 maja br. Po otwarciu imprezy przez panią wicedyrektor Joannę Pawlicką przyszedł czas na występy szkolnych artystów, którzy zaprezentowali swój talent wokalny lub muzyczny. Widzowie zgromadzeni w słoneczne popołudnie na boisku wysłuchali także koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Śmigla, w składzie której grają absolwenci gimnazjum. Wielbiciele „małego co nieco” mogli skorzystać z kawiarenki prowadzonej przez rodziców, skosztować chleba ze smalcem i ogórkiem oraz gofrów. Można było również skorzystać z usług makijażystek oraz fryzjerek, zakupić coś z rękodzieła, obejrzeć wystawę prac plastycznych i tabla przedstawiające absolwentów naszego gimnazjum. Na zakończenie festynu zatańczono taniec belgijski.

Matematyczne wykłady

Od 29 do 31 maja na lekcjach matematyki uczniowie oglądali wykład online pt. „Matematyka ratująca życie”. Prelekcję w ramach cyklu „Labirynty wiedzy” zaprezentował prof. Tomasz Szarek. Wykładowca zwracał uwagę na nowe zastosowania matematyki w życiu codziennym. Wskazywał także, na możliwości, jakie daje zastosowanie uniwersalnych matematycznych reguł – na przykład w biologii albo medycynie.

Czytanie na trawie

Uczniowie z klas 3e i 2b przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji promującej kulturę czytelniczą „Jak nie czytam, jak czytam". Gimnazjaliści czytali książki na boisku szkolnym 1 czerwca br., uczestnicząc w biciu rekordu wraz z dziećmi i młodzieżą w całej Polsce w masowym czytaniu w jednym momencie.

Noc z księżycem

Zajęcia pozalekcyjne nie muszą odbywać się w szkole. Czyste niebo w piątkowy wieczór, 1 czerwca br. sprzyjało obserwacjom astronomicznym, które nasi gimnazjaliści prowadzili pod kierunkiem nauczyciela fizyki, Piotra Andrynowskiego w Czaczu.

 

Gimnazjum w Śmiglu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych