fb Wirtualny spacer
30 stycznia 2018

Wieści z Zespołu Szkół w Czaczu

Spotkanie z wolontariuszem

Dnia 24 listopada szkołę odwiedziła wolontariuszka akcji "Szlachetna paczka" Pani Edyta Grzelczyk, która opowiedziała uczniom o swojej pracy. Choć wolontariuszem można zostać dopiero od 18 roku życia, w przygotowanie paczki można włączyć się w każdym wieku, do czego Pani Edyta zachęcała, udzielając przy tym cennych wskazówek.

 

Rzymskie imperium i tradycje antyku

Uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez grupę Rekonstrukto, która poprzez pokaz przybliżyła dzieje starożytnego Rzymu. Uczniowie poznali ekwipunek i uzbrojenie legionisty z 1 w.n.e., mieli możliwość przymierzenia zbroi i osobistego obejrzenia rekwizytów. Ochotnicy stoczyli walki i spróbowali swojej siły i mocy w teście legionistów.

 

Szkolny Dzień Czytania

W środę 20 grudnia 2017 roku odbyło się podsumowanie projektów realizowanych w bibliotece i szkole mających na celu popularyzację czytania i nowych książek pozyskanych przez bibliotekę od Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W tym dniu każdą lekcję rozpoczynano 10-minutowym czytaniem wybranej przez każdą klasę książki. Ponadto w bibliotece odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursów bibliotecznych pod hasłem "Jestem dobrym czytelnikiem".

 

Roboty w akcji

W szkole odbyły się zajęcia z robotyki, na których uczniowie ze specjalnie zakupionych klocków budowali roboty. W ubiegłym roku szkoła odniosła sukces w konkursie „Szkoła Małego Inżyniera”, dzięki czemu zakupiono 5 takich zestawów do budowy robotów.

 

Aktywni dla dzieci

W pierwszych dniach grudnia miała miejsce akcja „Idą Święta...” organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu „Aktywni dla dzieci”. W trakcie popołudniowych zajęć uczennice wykonywały ozdoby choinkowe i piekły pierniki, a na zakończenie akcji przy muzyce świątecznej odbyło się dekorowanie  szkolnej choinki. Własnoręcznie wykonane dekoracje, oddające akcent zimowy zawisły w holu i świetlicy szkolnej.

 

Konkurs Kolęd i Pastorałek

22 grudnia odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu”. Uczniowie wykonywali wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Jury oceniało znajomość tekstu, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny. Laureatki - Iza Kaźmierowska i Aleksandra Witkiewicz będą reprezentowały szkołę na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Kluczewie.

 

Papuga Króla Heroda

21 grudnia 2017 roku do przedszkola zawitała Poznańska Scena Lalkowa z przedstawieniem "Papuga Króla Heroda". Była to barwna, pełna autentycznych, postaci kojarzonych z Biblii, podróż do czasów poprzedzających narodzenie Chrystusa. Wielkie wrażenie wywarł na dzieciach anioł chroniący dzieciątko oraz przesympatyczny renifer.

 

Zajęcia pozalekcyjne - upinanie włosów, stylizacja paznokci

15 stycznia odbyły się kolejne zajęcia prowadzone przez rodziców lub starsze rodzeństwo uczniów szkoły. Tym razem  w roli ekspertów wystąpiły p. Aneta Stryjakowska, p. Klaudia Baranowska oraz uczennice klasy IIIag Dominika Kostrzewska oraz Mirella Majorczyk. Tematem spotkania było rozwijanie zdolności upinania włosów oraz stylizacji paznokci. W zajęciach brało udział 15 uczennic, które wyszły z zajęć w nowych fryzurach i pomalowanych paznokciach, a na ich twarzach gościło zadowolenie i radość.

 

Turniej siatkówki

19 stycznia reprezentacja szkoły rozegrała w Starej Przysiece Drugiej mini-turniej siatkówki, w ramach którego rozegrano dwa mecze. Po zwycięstwie z drużyną ze Starego Bojanowa i porażce z drużyną Starej Przysieki Drugiej, drużyna z Czacza zajęła II miejsce.

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych