fb
12 maja 2016

Wieści ze szkoły w Starym Bojanowie

Mistrzynie Matematyki

W XV Powiatowym Konkursie Igrzyska Olimpijskie w Matematyce, który odbył się 8 kwietnia 2016 r. w Racocie szkołę w Starym Bojanowie reprezentowały trzy uczennice. Łącznie w zmaganiach wzięło udział 15 drużyn z powiatu kościańskiego. Zofia Stephan, Wiktoria Piotrowska i Julia Sobkowiak wykazały się wiedzą matematyczną i zajęły III miejsce. 

 

Sukces recytatorski

Uczniowie Zespołu Szkół w Starym Bojanowie wzięli udział w półfinale III Wielkopolskiego Konkursu Poezji Religijnej "Na moich ustach zawsze Jego chwała". Konkurs odbył się w kwietniu w  Gimnazjum nr 7 w Lesznie. Spośród licznej grupy uczestników, wyróżniono aż trzy osoby ze szkoły w Starym Bojanowie: Joannę Tyrpin, Alicję Ławniczak i Antoniego Sochackiego.

W składzie komisji oceniającej byli m.in. Anna Bednarek i Zygmunt Dekiert - poznańscy poeci, którzy zaprezentowali swoją twórczość, jak również obdarowali uczestników konkursu tomikami poezji opatrzonymi w autografy.

 

Z serii - ciekawe spotkania

Kontynuacją ciekawych spotkań był zorganizowany 22 kwietnia br. wyjazd dzieci z grup „0” do jednostki wojskowej 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w  Lesznie. Dzieci miały możliwość zobaczenia sprzętu i pojazdów wojskowych. Wyjazd odbył się na zaproszenie przedstawicieli leszczyńskiej jednostki, którzy odwiedzili szkołę w Starym Bojanowie.

 

Tytuł mistrzowski Norberta

Norbert Ratajczak z kl. VI trenuje judo od 5 lat. Obecnie jest zawodnikiem posiadającym zielony pas. 23 kwietnia br. wziął udział w Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Podstawowych w Judo i zajął I miejsce.

 

W Starym Bojanowie wiedzą, że warto pomagać

Akcje i zbiórki na rzecz potrzebujących organizowane przez Szkolne Koło Caritas w Starym Bojanowie każdorazowo znajdują odzew ze strony uczniów. W roku szkolnym członkowie koła włączyli się w przedsięwzięcie „Zaczarowany Ołówek”, w ramach którego zebrane zostały przybory szkolne. Dary przekazano do poznańskiej Fundacji Redemptoris Missio, skąd trafią do Afganistanu, do prowincji Ghazni. Działa tam 536 szkół, z czego część „pod chmurką” lub w namiotach.

W szkole odbyła się także akcja „Kup Pan Szczotkę”. Dzięki tej inicjatywie zebrano szczoteczki do zębów, które poprzez Fundację Redemptoris Missio trafią do dzieci z Kamerunu.

 

 „Palić, nie palić – oto jest pytanie?"

W maju uczennica klasy Va, Jagoda Szczerbal, otrzymała wyróżnienie na etapie powiatowym konkursu plastycznego „Palić, nie palić – oto jest pytanie? 

Uczymy się, bawiąc

4 maja, z okazji obchodów Konstytucji 3 Maja, Samorząd Uczniowski gimnazjum zorganizował turniej szkolny, wzorowany na programie „Kocham Cię, Polsko”. Gimnazjaliści musieli wykazać się znajomością wiedzy z języka polskiego, historii, geografii, biologii, religii i innych przedmiotów. Młodsi uczniowie przyszli tego dnia ubrani w barwach narodowych, a zdolności plastyczne mogli zaprezentować wykonując flagę Polski dowolną techniką.

 

Zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym

Młodzież szkoły w Starym Bojanowie 19 kwietnia br. brała udział w zajęciach na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Wysłuchali wykładów prowadzonych przez profesorów uczelni na temat "Mikroflory przewodu pokarmowego i jej wpływu na zdrowie człowieka", "Słynnych noblistów - czyli zwierząt, którym nauka wiele zawdzięcza" i "Zdrowo jemy - zdrowo rośniemy". Uczniowie zwiedzili również okolicznościową wystawę zlokalizowaną na terenie Uniwersytetu.

ZSP Stare Bojanowo

 

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych