fb Wirtualny spacer
12 maja 2016

Wieści ze szkoły w Starym Bojanowie

Mistrzynie Matematyki

W XV Powiatowym Konkursie Igrzyska Olimpijskie w Matematyce, który odbył się 8 kwietnia 2016 r. w Racocie szkołę w Starym Bojanowie reprezentowały trzy uczennice. Łącznie w zmaganiach wzięło udział 15 drużyn z powiatu kościańskiego. Zofia Stephan, Wiktoria Piotrowska i Julia Sobkowiak wykazały się wiedzą matematyczną i zajęły III miejsce. 

 

Sukces recytatorski

Uczniowie Zespołu Szkół w Starym Bojanowie wzięli udział w półfinale III Wielkopolskiego Konkursu Poezji Religijnej "Na moich ustach zawsze Jego chwała". Konkurs odbył się w kwietniu w  Gimnazjum nr 7 w Lesznie. Spośród licznej grupy uczestników, wyróżniono aż trzy osoby ze szkoły w Starym Bojanowie: Joannę Tyrpin, Alicję Ławniczak i Antoniego Sochackiego.

W składzie komisji oceniającej byli m.in. Anna Bednarek i Zygmunt Dekiert - poznańscy poeci, którzy zaprezentowali swoją twórczość, jak również obdarowali uczestników konkursu tomikami poezji opatrzonymi w autografy.

 

Z serii - ciekawe spotkania

Kontynuacją ciekawych spotkań był zorganizowany 22 kwietnia br. wyjazd dzieci z grup „0” do jednostki wojskowej 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w  Lesznie. Dzieci miały możliwość zobaczenia sprzętu i pojazdów wojskowych. Wyjazd odbył się na zaproszenie przedstawicieli leszczyńskiej jednostki, którzy odwiedzili szkołę w Starym Bojanowie.

 

Tytuł mistrzowski Norberta

Norbert Ratajczak z kl. VI trenuje judo od 5 lat. Obecnie jest zawodnikiem posiadającym zielony pas. 23 kwietnia br. wziął udział w Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Podstawowych w Judo i zajął I miejsce.

 

W Starym Bojanowie wiedzą, że warto pomagać

Akcje i zbiórki na rzecz potrzebujących organizowane przez Szkolne Koło Caritas w Starym Bojanowie każdorazowo znajdują odzew ze strony uczniów. W roku szkolnym członkowie koła włączyli się w przedsięwzięcie „Zaczarowany Ołówek”, w ramach którego zebrane zostały przybory szkolne. Dary przekazano do poznańskiej Fundacji Redemptoris Missio, skąd trafią do Afganistanu, do prowincji Ghazni. Działa tam 536 szkół, z czego część „pod chmurką” lub w namiotach.

W szkole odbyła się także akcja „Kup Pan Szczotkę”. Dzięki tej inicjatywie zebrano szczoteczki do zębów, które poprzez Fundację Redemptoris Missio trafią do dzieci z Kamerunu.

 

 „Palić, nie palić – oto jest pytanie?"

W maju uczennica klasy Va, Jagoda Szczerbal, otrzymała wyróżnienie na etapie powiatowym konkursu plastycznego „Palić, nie palić – oto jest pytanie? 

Uczymy się, bawiąc

4 maja, z okazji obchodów Konstytucji 3 Maja, Samorząd Uczniowski gimnazjum zorganizował turniej szkolny, wzorowany na programie „Kocham Cię, Polsko”. Gimnazjaliści musieli wykazać się znajomością wiedzy z języka polskiego, historii, geografii, biologii, religii i innych przedmiotów. Młodsi uczniowie przyszli tego dnia ubrani w barwach narodowych, a zdolności plastyczne mogli zaprezentować wykonując flagę Polski dowolną techniką.

 

Zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym

Młodzież szkoły w Starym Bojanowie 19 kwietnia br. brała udział w zajęciach na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Wysłuchali wykładów prowadzonych przez profesorów uczelni na temat "Mikroflory przewodu pokarmowego i jej wpływu na zdrowie człowieka", "Słynnych noblistów - czyli zwierząt, którym nauka wiele zawdzięcza" i "Zdrowo jemy - zdrowo rośniemy". Uczniowie zwiedzili również okolicznościową wystawę zlokalizowaną na terenie Uniwersytetu.

ZSP Stare Bojanowo

 

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych