fb Wirtualny spacer
28 października 2019

Wieści ze szkoły w Starym Bojanowie

Przedszkole - tam nigdy nie jest nudno.

We wrześniu przedszkole w Starym Bojanowie gościło Mateusza Ciszaka, który zapoznał dzieci z pracą ratownika medycznego oraz policjanta. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, jak bezpiecznie poruszać się po drodze lub chodniku oraz jak zachować się w przypadku kontaktu z obcą osobą. Każdy przedszkolak otrzymał opaskę odblaskową oraz książeczkę pt. "Pierwsza pomoc w sytuacjach zagrożenia życia" ufundowane przez Fundację "Pomóc Inaczej".

We wrześniu przedszkolaki obchodziły także swoje święto oraz dzień kropki. Ponadto Tygryski i Motylki realizowały na zajęciach tematykę dotyczącą prawidłowego dbania o zdrowie. Tygryski z paniami przygotowały pełną witamin zupę jarzynową, zaś Motylki, pod hasłem "Czy woda musi być nudna?" przygotowywały świeżo wyciskany sok z pomarańczy.

 

Drugoklasiści w bibliotece

We wtorek, 24 września uczniowie klas drugich odwiedzili bibliotekę publiczną w Starym Bojanowie. Choć biblioteka jest mała dostarczyła drugoklasistom wielu wrażeń. Niektórzy odwiedzili to miejsce po raz pierwszy, inni są już stałymi czytelnikami. Uczniowie zapoznali się z pracą bibliotekarek, wyposażeniem i księgozbiorem biblioteki, rozwiązali krzyżówkę, a także poznali zasady wypożyczania książek. Na pamiątkę wizyty każdy z uczniów otrzymał zakładkę do podręcznika.

Konkurs językowy po raz pierwszy

Z okazji Europejskiego Dnia Języków 26 września 2019 roku w Zespole Szkół w Starym Bojanowie odbył się KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH I NIEMIECKOJĘZYCZNYCH dla uczniów klas IV-VI oraz VII – VIII. Uczniowie do konkursu przystąpili licznie, choć wiedzieli, że trzeba będzie odpowiedzieć na 40 pytań dotyczących geografii, polityki, kultury i życia Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019 r. uczniowie klas I-III Zespołu Szkół w Starym Bojanowie uczestniczyli w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Tego dnia dorośli - rodzice, babcie, dziadkowie mogli popisać się przed dziećmi znajomością tabliczki mnożenia. Uczniowie klas trzecich, chętni drugoklasiści, a nawet dzielne pierwszaki stanęły w szranki licząc zadania. Nad przebiegiem akcji czuwały wychowawczynie klas drugich wraz z asystentami.

DEN

W Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie odbyła się akademia, w której uczniowie potraktowali siebie i nauczycieli pół żartem, pół serio. Pokazali, jak widzą szkolną rzeczywistość. Samorząd Uczniowski natomiast przygotował dla nauczycieli krótki sprawdzian, który miał odkryć, czy dobrze znają szkołę i uczniów.

Jesień w lesie

Nie sposób nie korzystać z tak pięknej pory roku jaką jest jesień. Świetnym przykładem są dzieci z grup: Misie i Kotki, które 14 października pojechały do lasu w Koczurach w Nadleśnictwie Włoszakowice. Leśniczy opowiedział im o zwierzętach żyjących na tamtym terenie. Pokazał znajdujący się przy leśniczówce szpital dla zwierząt i opowiedział o losach zwierząt w nim przebywających. Dzieci miały okazję zobaczyć dzikie okazy z bliska. Na koniec spotkania było ognisko i pieczone kiełbaski. Czas po wyjeździe dzieci umiliły sobie wykonaniem kasztanowych ludzików.

Szyk i dobre maniery czyli Dzień Dziewczynki i Chłopca

W piątek, 18 października najmłodsze klasy szkoły podstawowej świętowały Międzynarodowy Dzień Dziewczynki i Dzień Chłopca. W tym dniu obowiązywał szyk, elegancja i dobre maniery. Uczniowie przypomnieli sobie savoir – vivre czyli zasady dobrego wychowania. Na koniec były słodkości i dużo śmiechu.

Pierwsze kroki recytatorskie przedszkolaków

Zagadnienia omawiane na zajęciach stały się podstawą do zorganizowania konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków, który odbył się 22 października. Każdy z nich, jeśli miał ochotę, mógł przygotować wiersz o tematyce związanej ze zdrowym odżywianiem. Trzeba przyznać, że dzieci zaskoczyły poziomem przygotowania.

ZS w Starym Bojanowie

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych