fb Wirtualny spacer
19 września 2022

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po Urzędzie Miejskim Śmigla

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po Urzędzie Miejskim Śmigla. Skąd pomysł i czemu ma to służyć?

Wirtualny spacer to rodzaj multimedialnej prezentacji złożonej ze zdjęć panoramicznych 360 stopni, dzięki którym możemy zobaczyć każdy fragment danego otoczenia. Przedstawienie danego miejsca w ten sposób sprawia, że użytkownik odnosi wrażenie, że znajduje się w nim rzeczywiście.

Tego typu rozwiązania zazwyczaj stosowane są w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Także Google stosuje je w swoich mapach. W internecie na próżno szukać jednak jednostek samorządu terytorialnego stosujących podobne rozwiązania. Jak Śmigiel wpadł na ten pomysł? – „Co jakiś czas oprowadzam po urzędzie wycieczki szkolne, opowiadam im o pracy w Urzędzie. Uznaliśmy, że taki wirtualny spacer będzie ciekawą formą edukacyjną. Zarówno nauczyciele jak i rodzice, mogą pokazać dzieciom jak wygląda ich lokalny urząd i jakie sprawy tutaj w przyszłości załatwią." – mówi burmistrz Śmigla. - "Ponadto urzędnicy zauważyli, że mieszkańcy odwiedzający Urząd często błądzą po korytarzu, a sama wizyta jest dla nich stresująca. Wciąż szukamy nowych rozwiązań, by być urzędem przyjaznym dla klientów, a wirtualny spacer wydał nam się doskonałym rozwiązaniem, by w prosty sposób przekazać mieszkańcom, gdzie załatwią daną sprawę i równocześnie oswoić ich z otoczeniem”.

Wirtualny spacer sprawi, że każdy będzie mógł w domowym zaciszu sprawdzić dokąd musi się udać. Pod prezentacje Urzędu Miejskiego Śmigla podpięte są bowiem praktyczne informacje o sprawach załatwianych w danym pokoju. A wszystko to w sposób prosty i czytelny.

To rozwiązanie to także ukłon do osób ze szczególnymi potrzebami. Wdrożona w 2019 roku ustawa kładzie na instytucje publiczne obowiązek stosowania rozwiązań i usprawnień dla osób, które z różnych przyczyn mają trudności w codziennym funkcjonowaniu. – „To szczególnie tym osobom dedykujemy to rozwiązanie. Mam nadzieję, że dzięki temu nasz Urząd będzie bardziej przyjazny.” – mówi burmistrz Śmigla.

Spacer wirtualny po Urzędzie Miejskim Śmigla dostępny jest na stronie www.smigiel.pl po kliknięciu w dedykowaną zakładkę z prawej strony, lub po rozwinięciu opcji „Urząd Miejski” w menu.

KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZEJŚĆ DO WIRTUALNEGO SPACERU

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych