fb Wirtualny spacer
19 września 2023

WłączaMy ZERO WASTE

Grupa 23. uczniów Szkoły Podstawowej w Śmiglu, pod okiem Izabelli Szablewskiej, przystąpiła do programu „WłączaMy ZERO WASTE”, którego głównym założeniem jest wzrost partycypacji obywatelskiej i społecznej młodzieży oraz zwiększenie zaangażowania osób młodych w polityki lokalne dotyczące ekologii i ZERO WASTE/LESS WASTE.

W ramach projektu uczniowie wezmą udział w warsztatach oraz przeprowadzą cztery inicjatywy. Pierwsza z nich aktualnie jest realizowana, bowiem wrzesień w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu upływa pod hasłem „Szkolna kampania ZERO WASTE”. Uczestnicy projektu przygotowali dla społeczności szkolnej liczne inicjatywy, których celem jest zachęcenie do minimalizowania odpadów oraz dbania o środowisko. W terminie 11 – 15 września najmłodsi uczniowie szkoły wzięli udział w zabawie „Skocznym krokiem do ekologii”. Ich obowiązkiem było wykonać pięć różnych zadań, które przygotowała grupa projektowa. Były to m.in. rebusy, krzyżówki, zadania prawda/fałsz, czy segregowanie odpadów. W kolejnych dniach zaplanowano wydarzenia dla klas starszych.

Projekt pt. "WłączaMY ZERO WASTE" jest realizowany w formule partnerskiej przez Stowarzyszenie CREO (Lider), Stowarzyszenie Metropolia Poznań, Norsensus Mediaforum (Norwegia), Društvo Ekologia Brez Meja (Słowenia)

Projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

IS

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych