fb Wirtualny spacer
08 sierpnia 2016

Wycieczka Harmonii

W dniach od 18 do 21 lipca członkowie Towarzystwa Śpiewu „Harmonia” i przyjaciele chóru uczestniczyli w wycieczce do Czech i Saksonii.

Pierwszego dnia zwiedzili Drezno, historyczną rezydencję i stolicę Saksonii. Podziwiali m.in. Operę Sampera, symbol Drezna, uważany za najpiękniejszą barokową budowlę w Niemzech – Zamek Zwinger, Orszak Książąt składający się z 24 tysięcy ceramicznych płytek przedstawiających 800-letnią dynastię Wettynów, Tarasy Bruhla, kościoły Hofkirche i Frauenkirche. Później zobaczyli zamek Plnitz – jedną z rezydencji króla Augusta II Mocnego, znajdującą się nad brzegiem Łaby w okolicach drezdeńskich. Wieczorem dotarli do Czeskiej Republiki i zakwaterowali sięw pięknie położonym mieście Decin.

Drugiego dnia pojechali do Parku Narodowego Czeska Szwajcaria, gdzie po kilku godzinach marszu szlakiem górskim dotarli do Pravcickiej bramy – największego w Europie naturalnego skalnego mostu. Następnie przeszli Wąwozem Kamenicy i przepłynęli łodziami do Hrenska.

Kolejny dzień wycieczki spędzili w Saksonii. Najpierw zobaczyli Bastei – piękną panoramę Szwajcarii Saksońskiej, a następnie największą w Europie twierdzę – Konigstein. Ostatniego dnia pojechali do Miśni, kolebki Saksonii i europejskiej stolicy porcelany. Zwiedzili manufakturę porcelanową i spacerowali uliczkami przepięknie zachowanego, średniowiecznego miasta nad Łabą. Osttnim punktem wycieczki był Moritzburg, pałac na wodzie, klejnot saksońskiej architektury barokowej.

Tradycją wycieczek chóru „Harmonia” stały się wspólne wieczorne śpiewy przy akompaniamencie dyrygenta Piotra Majera, grającego na akordeonie i gitarze.

 

Tekst: B. Ławniczak
Fot.: W. Ciesielski

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych