fb Wirtualny spacer
06 maja 2015

Wydarzenia w Zespole Szkół w Czaczu

Złote Pióro Mistrza Ortografii
21 kwietnia cztery uczennice Zespołu Szkół w Czaczu - Zosia Trafas z klasy IIb, Alicja Domagała i Małgorzata Kobus z IIIa oraz Weronika Skrzypczak z IIIb wzięły udział w Powiatowym Konkursie o Złote Pióro Mistrza Ortografii. Konkurs odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie, gdzie spotkali się najlepsi uczniowie z ponad dziesięciu szkół podstawowych naszego powiatu. Wyróżnienie otrzymała Zosia Trafas.

Sukces gimnazjalistów w zawodach lekkoatletycznych
W piątek 24 kwietnia 2015r. reprezentanci gimnazjum (Marika Skoracka, Katarzyna Nowak, Aleksandra Wojciechowska, Sara Drozdek, Weronika Domagała, Kamila Golec ,Daria Kupka, Daria Nyczka, Aleksandra Szlafka, Krystian Biały, Marcin Grycz, Marek Meissner, Rafał i Szymon Pelec, Daniel Stępczak, Patryk Starkbauer, Sebastian Donaj, Mateusz Paluszkiewicz, Wiktor Bielawski, Adam Jakubowski, Robert Biały, Dominik Szymański) wzięli udział w Gminnych  Indywidualnych Mistrzostwach Lekkiej Atletyki na stadionie w Śmiglu. Uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 12 medali: w skoku w dal złoto - Sara Drozdek,  srebro – Kamila Golec, pchnięcie kulą  2 razy złoto - Daria Kupka, Daniel Stępczak, srebro – Rafał Pelec i brąz – Weronika Domagała, srebro w biegu na 100m - Krystian Biały, złoto na 300m - Wiktor Bielawski, srebro 600m – Aleksandra Wojciechowska, złoto i srebro  na 1000m – Kasia Nowak i Marika Skoracka, srebrny medal w sztafecie szwedzkiej – Kamila Golec, Aleksandra Szlafka, Weronika Domagała, Sara Drozdek. Wymienieni  zawodnicy 6 maja 2015r. będą reprezentowali szkołę i gminę na zawodach powiatowych w Kościanie. 

Wyróżnienie w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”
Przygotowana przez klasę IIb kampania promująca zdrowe odżywianie została nagrodzona wyróżnieniem  w ogólnopolskim konkursie "Żyj smacznie i zdrowo"!
Gratulacje należą się uczennicom, które najaktywniej włączyły się w planowanie i realizację działań, a są to: Daria Kupka, Kamila Golec, Klaudia Baranowska, Agnieszka Basiura, Agnieszka Chomska, Weronika Domagała, Sara Drozdek, Klaudia Pawlak i Aleksandra Szlafka. Organizatorzy dziękują także za pomoc Darii Nyczce z kl. II a g.
 

Czacz szkołą ekspercką 
W tym roku szkolnym uczniowie szkoły biorą udział w programie Szkoła z Klasą 2.0. Program ten skupia się na mądrym i przemyślanym wykorzystaniu TIK w codziennej pracy szkolnej. W czasie trwania programu uczniowie wraz z nauczycielami realizują zadania, które następnie umieszczane są na specjalnej platformie Szkoły z Klasą 2.0. Wykonanie zadań oceniane jest przez specjalną komisję. Najciekawsze prace otrzymują odznakę „Dobra Praktyka”. Gdy minimum 3 materiały stworzone przez uczestników otrzymają tę odznakę,  szkoła uzyskuje specjalne wyróżnienie - tytuł „Szkoły eksperckiej”.  Szkoła w Czaczu otrzymała ten właśnie tytuł. Przed uczestnikami programu pojawiło się teraz największe wyzwanie - swoje całoroczne osiągnięcia będą prezentować na Szkolnym Festiwalu 2.0., który odbędzie się w maju.


Bądź bezpieczny na drodze
W ramach II edycji Powiatowego Konkursu dla Przedszkoli Powiatu Kościańskiego „Bezpieczny przedszkolak”, 13-osobowa grupa, 5,6-latków: „Motylki” i „Pszczółki” we wtorek 14.04.2015 r.  reprezentowała przedszkole w Centrum Kultury w Śmiglu. Pierwszy etap odbył się na szczeblu gminnym, a jego celem było wyłonienie jednego przedszkola z obrębu danej gminy, które wystąpi w II etapie konkursu. Czackie dzieciaki przedstawiły scenkę pt. "Bądź bezpieczny na drodze", która przyniosła przedszkolakom awans do drugiego, finałowego etapu. Dzieci zostały docenione za tematykę i interpretację tekstu, scenografię, oprawę plastyczną, choreografię muzyczną, dykcję, ruch sceniczny i gestykulację, a co za tym idzie, wspaniałą rozrywkę, którą dostarczyły widowni.

 

Akcja „Żonkil”

Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego uczestniczyli po raz pierwszy w akcji społeczno-edukacyjnej „ Żonkil”. Przy współudziale Muzeum Historii Żydów Polskich Polin uczniowie rozdali ponad 200 papierowych żonkili, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. Celem akcji było przywrócenie pamięci o Powstaniu w Getcie oraz rozpowszechnianie wiedzy o Zagładzie, upamiętnienie wydarzeń związanych z Holokaustem oraz propagowanie postaw szacunku, otwartości i tolerancji.

tekst + fot. ZS w Czaczu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych