fb Wirtualny spacer
07 maja 2015

Wydarzenia w Zespole Szkół w Starym Bojanowie

Złote Pióro
21 kwietnia br. odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego o "Złote Pióro Mistrza Ortografii" dla uczniów klas II i III edukacji wczesnoszkolnej. O zaszczytny laur Mistrza ubiegało się 54 uczniów z 4 szkół kościańskich oraz szkół z powiatu. II miejsce, czyli SREBRNE PIÓRO w kategorii klas III otrzymała Joanna Spławska, uczennica kl.IIIb, a wyróżnienie w kategorii klas II - Mateusz Furmaniak.

Spotkanie z Japonią
W kwietniu gościem Zespołu Szkół w Starym Bojanowie była Elżbieta Nowakowska, która przybliżyła uczniom zwyczaje, tradycję i kulturę Japonii. Odwiedziła ten kraj kilkakrotnie, dlatego dysponowała wieloma pamiątkami, które zaprezentowała i omówiła. Spotkanie budziło duże zainteresowanie zarówno wśród przedszkolaków jak i starszych uczniów. Dopełnieniem spotkania były warsztaty sushi, na których można było skosztować tę potrawę i poznać tajniki jej przygotowania.


Warto mieć marzenia - spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

30 kwietnia br. uczniowie Zespołu Szkół w Starym Bojanowie mieli okazję spotkać się z pisarzem, a jednocześnie podróżnikiem i animatorem życia kulturalnego – panem Łukaszem Wierzbickim autorem „Afryki Kazika” czy „Dziadka i niedźwiadka”. 
Opowiadał on o bohaterach swoich książek z takim entuzjazmem, że zaraził swoją pasją wszystkich uczniów. Ich zachwyt był niekłamany i wyrażał się spontanicznymi brawami i pytaniami, na które gość bardzo chętnie i szczegółowo odpowiadał. 
Niesamowita była dla dzieci historia niedźwiadka Wojtka i przygody Kazika podróżującego po Afryce rowerem. To one były kanwą spotkania z młodymi czytelnikami. Opowiadając te historie, pan Wierzbicki pokazał, jak ważne w życiu są przyjaźń i… marzenia, które – jeśli bardzo się pragnie – można zrealizować.
Niezwykle żywe spotkanie z gościem szkoły zaowocowało ogromnym zainteresowaniem jego książkami i… kolejkami po lekturę w bibliotece szkolnej.
Zainteresowani uczniowie mogli otrzymać autograf lub zakupić książkę z dedykacją od autora. 
Spotkanie było także okazją do zorganizowania konkursu plastycznego „Ilustracje do książek Łukasza Wierzbickiego”. W jego rozstrzygnięciu pomógł plastyk, p.Dominik Samol – który był przewodniczącym jury. Nagrodą za pierwsze miejsce była książka Łukasza Wierzbickiego z dedykacją dla zwycięzcy.
Pomysłodawcami i organizatorkami spotkania były Ilona Wieczorkowska i Katarzyna Matczak.

Magiczny świat Tolkiena
Weronika Piotrowska, uczennica klasy IB gimnazjum zajęła III miejsce w I Powiatowym Konkursie Czytelniczym pt. "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa - Magiczny świat Tolkiena". 
Należało odpowiedzieć na 35 pytań sprawdzających znajomość treści wyznaczonych dzieł Tolkiena. Uczennica Zespołu Szkół w Starym Bojanowie poradziła sobie rewelacyjnie. Weronika wraz z polonistką zostały zaproszone na uroczyste wręczenie nagród, które ufundował i wręczył Burmistrz Kościana Michał Jurga.

Teksty + fot. Zespół Szkół w Starym Bojanowie

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych