fb Wirtualny spacer
05 maja 2015

Wystawa obrazów Arkadiusza Cypriana

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Śmiglu można obejrzeć wystawę malarską „Malowane Ustami” autorstwa Arkadiusza Cypriana.
 
Uroczyste otwarcie wystawy zorganizowanej przez Centrum Kultury w Śmiglu odbyło się 24 kwietnia, w czytelni śmigielskiej biblioteki. Autorem prac jest urodzony w 1975 roku Arkadiusz Cyprian - niepełnosprawny w wyniku nieszczęśliwego skoku do wody. Artysta ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw. Maluje głównie pejzaże, także zwierzęta. Pracuje w Zakładzie Pracy Chronionej - jest dystrybutorem sprzętu ortopedycznego. 
Obrazy Cypriana były eksponowane w śmigielskiej bibliotece już w październiku 2007 roku, obecna wystawa pokazuje jednak niebywały rozwój artysty, udoskonalenie techniki malarskiej, o czym mogli się przekonać obecni na otwarciu goście i zwiedzający. 
 
Usytuowana w pomieszczeniach biblioteki wystawa czynna będzie do końca maja. Obrazy można oglądać w godzinach urzędowania biblioteki. 

Pan Arkadiusz ustami maluje od 2009 r. W 2013 roku został stypendystą Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami i od tego czasu współpracuje z Wydawnictwem AMUN w Raciborzu, bogata oferta wydanych publikacji (pocztówki, kalendarze) też do wglądu w bibliotece.

K.S.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych