fb
23 czerwca 2016

XII Gminne Obchody Dnia Dziecka

W ramach gminnych obchodów Dnia Dziecka, 18 czerwca na kompleksie boisk sportowych „Orlik” w Śmiglu odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna, która pierwotnie została zaplanowana 1 czerwca i ze względu na niesprzyjającą aurę nastąpiła zmiana jej terminu.

Po raz dwunasty do sportowej rywalizacji przystąpiły reprezentacje szkół z gminy Śmigiel. W kategorii szkół podstawowych uczniowie rozegrali turnieje piłki nożnej chłopców klas V-VI, dwóch ogni usportowionych dziewcząt klas VI i młodszych oraz gier i zabaw sportowych dla uczniów klas I-III.

W kategorii szkół gimnazjalnych reprezentanci szkół rozegrali turniej siatkówki chłopców klas I-II, przeciągania liny dziewcząt klas I-II oraz konkurowali w sztafecie mieszanej 4 x 400 m.

Rozgrywki prowadzone były zarówno na „Orliku”, w sali sportowej szkoły podstawowej oraz na stadionie miejskim.

Każdy uczestnik imprezy mógł także powalczyć o nagrody indywidualnie, m.in. w rzutach hula-hop na piłki lekarskie, toczeniu piłki na linkach, strzałach do małej bramki oraz slalomie.

Zmagania sportowe obserwowała Małgorzata Adamczak – burmistrz Śmigla.

W konkurencjach drużynowych dla szkół podstawowych w turnieju gier i zabaw uczniów klas I-III pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Starego Bojanowa, turniej piłki nożnej na pierwszym miejscu ukończyła drużyna reprezentująca SP Czacz, a w turnieju „w dwa ognie” pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Śmigla.

W konkurencjach drużynowych dla gimnazjalistów turniej siatkówki na pierwszym miejscu ukończyli uczniowie z Czacza, w sztafecie mieszanej oraz w przeciąganiu liny również tryumfował Czacz. W związku z powyższym w kategorii szkół gimnazjalnych puchar za zdobycie I miejsca odebrała reprezentacja gimnazjum w Czaczu, II miejsce Stara Przysieka Druga, III miejsce Bronikowo, IV Stare Bojanowo i V Śmigiel.

Wśród szkół podstawowych I miejsce zajęła reprezentacja szkoły w Czaczu, II z Bronikowa, III ze Stare Bojanowo, IV Starej Przysieki Drugiej i V ze Śmigla.

W konkurencjach indywidualnych nagrody rzeczowe oraz medale zdobyli:

- w strzałach piłką do małej bramki:

w kategorii szkoła podstawowa: I m Łukasz Czaja /Czacz/, II m Hubert Buchwald /Śmigiel/, III m Szymon Olejnik /St.Bojanowo/

w kategorii gimnazjum: I m Wiktor Lorenc /Śmigiel/, II m Jakub Habernik /Bronikowo/, III m Olga Michałowska /Stara Przysieka Druga/

- w rzutach hula-hop na piłkę lekarską

 w kategorii szkoła podstawowa: I m Natalia Szymanowska /Śmigiel/, II m Agata Ambrowczyk /Śmigiel/, III m Magdalena Rogacka /Stare Bojanowo/

  w kategorii gimnazjum: I m Olga Michałowska /Stara Przysieka Druga/, II m Agnieszka Kasperska /Czacz/, III m Maciej Dolczewski /Śmigiel/

- w slalomie z piłką na rakietce:

  SP I m Sara Jóźwiak /St.Bojanowo/, II m Agata Ambrowczyk /Śmigiel/, III m Magdalena Rogacka / St.Bojanowo/

  Gimnazjum I m Ernest Ławniczak /Bronikowo/, II m Sebastian Nowak /Bronikowo/, III m Agnieszka Kasperska /Bronikowo/

- piłka na linkach

 w kategorii szkoła podstawowa: I m Julia Wieczorek /Śmigiel/, II m Daria Michalczak /St.Bojanowo/, III m Mateusz Weinert /Czacz/.

 W kategorii gimnazjum: I m Paulina Stanek /Czacz/, II m Zofia Samol /St.Bojanowo/, III m Magdalena Kasztelan /St.Bojanowo/

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali napoje, wafelki oraz lody.

 Organizatorami gminnych obchodów była Burmistrz Śmigla oraz Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu.

OKFiR

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych