fb
25 maja 2015

XXII Biegi Uliczne Śmigla

342 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i 53. uczestników biegu OPEN stanęło na starcie tegorocznych biegów ulicznych.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Poseł na Sejm RP Wojciech Ziemniak, burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak oraz zastępca burmistrza Śmigla Marcin Jurga, którzy wzięli aktywny udział w zawodach startując w kategorii OPEN.

Na zawody przybyli także zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla Rafał Klem, radny Alfred Splisteser, kierownik Posterunku Policji w Śmiglu aspirant sztabowy Krzysztof Kuciak oraz przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Bogdan Turliński.

Wyniki XXII Otwartych Biegów Ulicznych Śmigla:
 

dystans 300 metrów

- dziewczęta klas I-II SP

I m Zuzanna Borowska /Śmigiel/, II m Karolina Jankowska /Czacz/, III m Julia Ranka /Śmigiel/

- chłopcy klas I-II SP

I m Bartosz Spławski /St.Bojanowo/, II m Igor Różańska /Stara Przysieka Druga/, III m Krystaian Dudziński / Dłużyna/

- dziewczęta klas III SP

I m Iza Kaźmierowska /Czacz/, II m Dominika Starkbauer /Czacz/, III m Magda Izydorczyk /St.Bojanowo/

- chłopcy klas III SP

I m Sebastian Szymański /St.Bojanowo/, II m Olaf Siejak /Śmigiel/, III m Kacper Wieczorek / Czacz/

- dziewczęta klasy IV SP

I m Oliwia Suder /Czacz/, II m Jagoda Skoracka /Czacz/, III m Jagoda Dudkowiak / Śmigiel/

- chłopcy klasy IV SP

I m Hubert Buchwald /Śmigiel/, II m Mikołaj Nowak / Bronikowo/, III m Jakub Paul /Śmigiel/
 

dystans 800 metrów

- dziewczęta klas V-VI SP

I m Paulina Bieniek / Achilles Leszno/, II m Sara Jóźwiak /Stare Bojanowo/, III m Julia Andrzejewska /Czacz/
 

dystans 1000 metrów

- chłopcy klas V-VI SP

I m Jakub Jankowski /Bronikowo/, II m Wojciech Michalski /Śmigiel/, III m Jakub Błaszkowski /Bronikowo/
 

Zawodnicy otrzymali medale, nagrody rzeczowe i dyplomy.

W klasyfikacji drużynowej puchary ufundowane przez Wojciecha Ziemniaka przewodniczącego Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego otrzymali: za miejsce I Szkoła Podstawowa w Śmiglu, miejsce II SP Czacz, za miejsce III SP Stare Bojanowo.

 

Dystans 1000 m

- dziewczęta klas I-II gimnazjum

I m Julia Pokładecka /Śmigiel/, II m Katarzyna Nowak /Czacz/, III m Zofia Wróblewska /Bucz/

- dziewczęta klas III gimnazjum

I m Dominika Łabędzka /Czacz/, II m Jagoda Obiegała /Bronikowo/, III m Rozalia Dorsz / Bronikowo/
 

dystans 1500 metrów

- chłopcy klas I-II gimnazjum

I m Miłosz Kozłowski /Sana Kościan/, II m Sebastian Nowak /Bronikowo/, Wiktor Bielawski /Czacz/

- chłopcy klas III gimnazjum

I m Wiktor Bartkowiak /Śmigiel/, II m Patryk Kubiak /Śmigiel/, III m Patryk Hałupka /Dłużyna/
 

Zawodnicy otrzymali medale, nagrody rzeczowe i dyplomy.

W klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych puchary ufundowane przez Wiesława Kasperskiego przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla otrzymali: za I m Gimnazjum Śmigiel, za II m Gimnazjum Czacz i za III miejsce Gimnazjum Bronikowo.

W Biegu Open sześciu pierwszych zawodników i zawodniczek jest klasyfikowanych jako zwycięzcy biegu a następni zostają klasyfikowani w kategoriach wiekowych.
 

OPEN KOBIETY

I m Grażyna Cieśla /Nowa Wieś/, II m Angelina Woyczyńska / Sekcja Biegacza OKFIR/, III m Marika Zarabska /Nietążkowo/, IV m Weronika Domagalska /Wilkowo Polskie/, V m Patrycja Wojtkowiak / Nietążkowo/, VI m Kinga Zielińska / Sekcja Biegacza OKFIR/

Puchary za miejsca I -III ufundowała burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak, zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.


OPEN MĘŻCZYŹNI

I m Piotr Stachyra /Krotoszyn/, II m Mariusz Tokarczyk /Legnica/, III m Sebastian Wasielewski /Sana Kościan/, IV m Łukasz Kurzawski /Stare Bojanowo/, V m Tomasz Zając /Czacz/, VI m Albert Pelec /Nowa Wieś/

Puchary ufundował starosta kościański Bernard Turski, zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.


Kategorie wiekowe OPEN

- 17-19 lat

mężczyźni I m Dominik Marcinkowski /Śmigiel/, II m Miłosz Kozłowski /Sana Kościan/, III m Karol Konieczny /Nietążkowo/

kobiety I m Weronika Ruskowiak /Nietążkowo/, II m Maria Świętek /Leszno/, III m Marcelina Gindera /Nietążkowo/

- 20 – 29 lat

mężczyźni I m Adam Majorczyk /Sana Kościan/ II m Jacek Płocieniczak /Leszno/, III m Marcin Jurga /Kościan/

kobiety Magdalena Neumann /Luboń/

- 30-39 lat

mężczyźni I m Łukasz Złotkowski /Nietążkowo/, II m Dawid Miaskowski / Leszno/, III m Patryk Musielak /Leszno/

kobiety I m Iwona Jóźwiak /Bruszczewo/

- 40-49 lat

mężczyźni I m Krzysztof Bieniek /Kąkolewo/, II m Piotr Andrynowski / Śmigiel/

kobiety I m Małgorzata Adamczak

- 50-59

mężczyźni m Andrzej Świętek /Leszno/, II m Marian Michalski /Bruszczewo/, III m Jerzy Janowicz / Leszno/

- 60-69

I m Edward Radke /Włoszakowice/, II m Henryk Jakubiak /Leszno/, III m Michał Szkudlarek /Sekcja Biegacza OKFiR/
 

Zawodnicy otrzymali statuetki, koszulki i drobne upominki.

Nagrody wręczali burmistrz Małgorzata Adamczak, Zygmunt Ratajczak kierownik OKFiR-u, Alfred Splisteser radny RM Śmigla, Bogdan Turliński przewodniczący GKRPA oraz sędziowie.

 

Między wszystkich uczestników rozlosowano rowery - jeden wśród uczniów szkół podstawowych - wylosował go Artur Ciesielski ze szkoły w Śmiglu i drugi wśród gimnazjalistów- wylosował go Krzysztof Peisert ze szkoły w Dłuzynie.

 

Organizatorem imprezy jest Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu wspomagany przez Centrum Kultury i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 

Organizatorzy dziękują strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiglu oraz policjantom z posterunku w Śmiglu, za dbanie o bezpieczeństwo biegaczy, a także Pani Violetcie Kozak i Zdzisławie Ratajczak oraz panu Krzysztof Kopienka za obsługę sekretariatu, Pani Alinie Strzelczyk i Ewie Wojtkowiak za wydawanie soków, drożdżówek i posiłków oraz technicznym pracowników OKFiR i pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którzy oznaczali trasy biegów.


OKFIR 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych