fb Wirtualny spacer
28 kwietnia 2015

XXII Śmigielska Wiosna Turystyczna

W sobotę 18 kwietnia grupy rowerzystów ze szkół w Bronikowie, Starym Bojanowie, Gimnazjum w Śmiglu oraz Szkoły Podstawowej w Śmiglu, jak również indywidualni turyści spotkali się w gościnnych progach Zespołu Szkół w Bronikowie aby powitać wiosnę.

Organizator rajdu - Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu – przygotował dla rowerzystów gorący posiłek i herbatę. Niestety, wiosenna aura nie była tego dnia zbyt przychylna. Pomimo, że było zimno dobre humory uczestników i gorące przyjęcie dyrektora szkoły - Piotra Filipowicza ogrzały atmosferę.

Rowerzyści wzięli udział w konkursach zręcznościowych przygotowanych w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież oraz dorośli. W każdym konkursie trzy osoby, które osiągnęły najlepsze wyniki otrzymywały nagrody rzeczowe.

Udział w rajdzie jest również zaliczany do II edycji rywalizacji międzyszkolnej na najbardziej usportowioną szkołę Gminy Śmigiel.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

- wśród dorosłych: w rzutach podkowami – Edward Radke, toczeniu piłki po linkach – Henryk Stankowiak, rzutach ringo – Jacek Frydrych, strzałach lotkami – Robert Kunc,

- wśród dzieci i młodzieży: w rzutach podkowami – Adam Biberstein z gimnazjum w Bronikowie, toczeniu piłki po linkach – Bartosz Starkbauer z Gimnazjum w Śmiglu, rzutach ringo – Jakub Okoniewski z Gimnazjum w Śmiglu, strzałach lotkami – Ernest Ławniczak z Gimnazjum w Bronikowie, żółwiej jeździe rowerem – Mateusz Zalisz z Gimnazjum w Śmiglu.

OKFIR składa podziękowania dyrektorowi Zespołu Szkół w Bronikowie za gościnność oraz wsparcie przy przygotowaniu posiłku.

OKFiR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych