fb Wirtualny spacer
18 października 2017

Z darami do Brus

Przekazane przez mieszkańców gminy Śmigiel dary oraz kołdry z poduszkami od leszczyńskiej firmy EuroComfort, 10 października br. pojechały do Brus. Łącznie kilkadziesiąt kilogramów żywności i środków czystości oraz  60 kompletów kołder z poduszkami przetransportowali pracownicy Centrum Kultury w Śmiglu służbowym busem.

Dary przekazała osobiście burmistrz Małgorzata Adamczak, która wspólnie z zastępcą Marcinem Jurgą odwiedziła Burmistrza Brus – Witolda Osowskiego.   

Przypomnijmy, że w sierpniu strażacy z naszej gminy pojechali fizycznie pomóc w usuwaniu szkód po nawałnicy, a śmigielski samorząd przekazał 20.000,00 złotych na odnowienie szeroko rozumianej infrastruktury w gminie Brusy.

- "W ostatnim czasie poczuliśmy namiastkę tego, jakie szkody może przynieść wiatr. Orkan Ksawery był jednak kroplą w morzu w stosunku do żywiołu, z którym zamierzali się mieszkańcy Pomorza. Na terenie gminy Brusy ponad 200 mieszkańców straciło dach nad głową, a brak prądu w niektórych miejscowościach doskwierał nawet przez trzy tygodnie. Tragedia ta jest niewyobrażalna, niesie bowiem za sobą dramat ludzki, którego zdjęcia nie są  w stanie oddać. Zapytaliśmy burmistrza Brus, czy możemy im pomóc jeszcze w jakiś pomóc. Obecnie najbardziej potrzebują firm budowlanych. Apeluję do firm, aby otwarły serca i pomogły tym, którzy w 40 minut stracili dorobek całego życia". – powiedziała burmistrz Małgorzata Adamczak po wizycie w Brusach.

AKA


Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych