fb Wirtualny spacer
17 czerwca 2015

Z pomocą Roksanie

„Cuda zdarzają się wtedy, gdy nasze serca zaczynają bić dla innych”.  Te słowa towarzyszyły Samorządowi Uczniowskiemu Szkoły Podstawowej
i Gimnazjum oraz Szkolnemu Kołu Caritas przy organizacji charytatywnego „Koncertu dla Roksany”, który odbył się 13 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Starym Bojanowie pod Honorowym Patronatem Burmistrza Śmigla Małgorzaty Adamczak.

Akcja miała na celu zebranie pieniędzy na leczenie Roksany, uczennicy kl. III gimnazjum, chorej na chłoniaka.

Zgromadzeni goście mieli okazję zakupić na kiermaszu rękodzieła wykonane przez uczniów, nauczycieli i przyjaciół szkoły, pofarbować włosy na wymarzone kolory, pomalować paznokcie, wystylizować profesjonalną fryzurę czy zrobić sobie makijaż. Miłośnicy motorów mogli skorzystać z przejażdżki, natomiast smakosze ciast i grilla mieli okazję delektować się przysmakami.

Podczas koncertu wystąpili uczniowie szkoły w Starym Bojanowie, Zespół Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy” – grupa starsza, której prowadzącym jest Eugeniusz Kurasiński oraz grupa młodsza pod kierownictwem Rafała Rosolskiego, zespół taneczny „Iskierki” z Leszna, grupa „Hajdasz”, w skład której wchodzą uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Odbył się również pokaz mody przygotowany przez Elżbietę Nowakowską. W przerwach licytowano przekazane na ten cel przedmioty: obraz, ikony, rękodzieła, pluszowego misia, plastron Adama Skórnickiego, koszulki Unii Leszno, srebrną broszkę, sprzęt AGD, książki Łukasza Wierzbickiego oraz kurtkę firmy Polcopper. Nikt nie spodziewał się, że „bitwa” o wystawione przedmioty, będzie taka zacięta.

Koncert poprzedził „Festyn rodzinny na sportowo” zorganizowany w ramach projektu „WF z klasą” przygotowany i przeprowadzony przez uczniów Zespołu Szkół w Starym Bojanowie.

Samorząd Uczniowski oraz szkolne koło Caritas serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie akcji. Dziękują za życzliwość, wyrozumiałość i wsparcie. Dzięki nim udało się zebrać 9745,77. Kwota ta z radością zostanie przekazana Roksanie.

ZS w Starym Bojanowie

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych