fb Wirtualny spacer
07 października 2022

Z wizytą we Francji

Na zaproszenie Simona Leclerc burmistrza Neufchâteu oraz Jeana-Michel Gregoire - przewodniczącego Komitetu ds. Partnerstwa Miasta Neufchâteu burmistrz Małgorzata Adamczak wzięła udział z zjeździe miast partnerskich Neufchâteau, który odbył się pod hasłem „Pokój w Europie”. Towarzyszyli jej Wiesław Kasperski - przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla, Ewa Mituła - Skarbnik Śmigla, Rafał Klem - radny Rady Miejskiej Śmigla, Piotr Błaszkowski - dyrektor Centrum Kultury w Śmiglu oraz grzecznościowo Anna Szamborska pełniąca rolę tłumacza.

Burmistrz Śmigla została poproszona o przedstawienie działań podjętych w Śmiglu, które są związane z wojną na Ukrainie z perspektywy samorządu. Spotkanie było okazją do zacieśnienia polsko-francuskiej partnerskiej współpracy, która przez pandemię została znacznie ograniczona oraz okazją do przekazania wyrazów uznania dla społeczności Neufchâteu, która za pośrednictwem gminy Śmigiel włączyła się w pomoc Ukrainie.

W programie pobytu, obok wizyty w Neufchâteu było także odwiedzenie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu oraz zwiedzanie historycznych miejsc związanych z Bitwą pod Verdun.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych