fb Wirtualny spacer
05 sierpnia 2015

Zakończyły się zajęcia Letniej Akademii Malucha

W piątek, 31 lipca zakończyły się dwutygodniowe zajęcia Letniej Akademii Malucha zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu.

Drugi tydzień zajęć rozpoczął się spacerem po Śmiglu. Przy okazji wycieczki dzieci usłyszały trochę ciekawostek z historii miasta. W samo południe zmęczeni spacerowicze zalegli kawiarniany ogródek przy barze AGORA, aby posilić się frytkami i nuggetsami. Na deser - oczywiście lody w wafelku. We wtorek, 28 lipca akademicy wyjechali do Boszkowa. Miejscem docelowym był Ośrodek Jeździecki Kalumet. W ujeżdżalni dzieci jeździły kolejno na koniu. W oczekiwaniu na swoją kolejkę zwiedzały Boszkowo, jeżdżąc wozem i swawoliły na placu zabaw. Z ogromnym apetytem dzieciaki zjadły kiełbaski z grilla, ogórki, pomidorki, a na koniec lody. Choć temperatura powietrza nie pozwalała zażyć kąpieli, grupa udała się na krótki spacer nad brzeg jeziora.

Następnego dnia, od godz. szesnastej na terenach zielonych obok Centrum Kultury „akademicy” przygotowywali bazę biwakową. Tę noc mieli spędzić pod namiotami. Pomagali też w przygotowaniach do pikniku, na który zaprosili rodziców i znajomych. Rodzinny piknik rozpoczął o godzinie 19 - tej od herbaty, kawy i przepysznego ciasta upieczonego przez mamy. Później tatusiowie rozpalili ognisko, przy którym upieczono smaczne kiełbaski. Piknik był także doskonałą okazją do zabaw m.in. pogrania w piłkę nożną z rodzicami i rodzeństwem. Po dwóch godzinach piknik zakończył się i biwakowicze udali się do namiotów. Po krótkiej odprawie i ustaleniu kolejności wart, grupa udała się do pobliskiego parku na „marsz latarkowy”. Niestety nagła wichura i deszcz zmusiły obozowiczów do odwrotu. Bazę noclegową przeniesiono do sali widowiskowej Centrum Kultury, gdzie było bezpiecznie i sucho.

Ostatni dzień akademii dzieci spędziły na basenie. Choć pogoda nie pozwoliła na kąpiel, to i tak zabawa była przednia. Rozegrano mecze zmodyfikowanej siatkówki, wyłaniając mistrzowską drużynę akademii. Emocji było wiele. Przed rozgrywkami oczywiście przeprowadzono krótką rozgrzewkę. Trzy godziny szybko minęły. Przyszedł czas pożegnania.

Bibliotekarki podziękowały dzieciom, wręczając każdemu dyplom ukończenia Akademii oraz prezent w postaci kredek. Upominki dla „akademików” przygotowali także rodzice: dla wszystkich imienne muffinki oraz pamiątkowe reklamówki z drobnymi gadżetami. Piękny upominek od rodziców i dzieci - paczkę z rarytasami i kwiaty otrzymały bibliotekarki, a ponieważ jedna z nich obchodziła urodziny, odśpiewano „Sto lat”.


Tekst + fot. MBP w Śmiglu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych