fb Wirtualny spacer
27 maja 2020

Zaproszenie do udziału w konkursie Lokalny Fundusz Małych Inicjatyw

Lokalny Fundusz Małych Inicjatyw!

Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan w ramach projektu „Od rozwoju naszej społeczności rozpoczynamy budowanie lepszego świata!”, ma przyjemność zaprosić mieszkańców, grupy nieformalne i samopomocowe oraz organizacje pozarządowe powiatu kościańskiego do udziału w Konkursie Lokalny Fundusz Małych Inicjatyw!

Celem Konkursu jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców w życie publiczne i rozwiązywanie problemów społecznych, mieszczących się w Sferze Pożytku Publicznego, na terenie naszego powiatu. Pomóc mają nam w tym dotacje, które będziemy przyznawać aktywnym mieszkańcom, na podstawie złożonych przez nich ofert. Wysokość dotacji to aż 1500 złotych na działania społeczne! W ramach Konkursu mamy do przyznania minimum 123 dotacje! Pierwsze wnioski zostały  już złożone i są realizowane od połowy lutego 2020 roku!

Aktualnie realizowane projekty na terenie wszystkich gmin powiatu kościańskiego to:

„Album naszych wspomnień – Szkoła” realizowany przez Fundacja "Bonum adipisci" - Dążyć do dobra

„Bądź Zero Waste w Kościanie” realizowany przez grupę nieformalną Bądź Zero Waste w Kościanie, „Ocalić od zapomnienia”- Koło Gospodyń Wiejskich "Olszewianki",  „Internetowy Konkurs Solowy” grupa nieformalna, „Po nitce do kłębka..” i słynny Maseczkomat realizowany przez Stowarzyszenie Krok do przodu, „Zajęcia gimnastyczne dla seniora” – grupa nieformalna Fitness Dance.

Realizacja kolejnych rozpocznie się wkrótce.

Nasze Stowarzyszenie stawia sobie ambitne cele, dlatego chcielibyśmy dotrzeć z naszymi dotacjami do każdego sołectwa w powiecie kościańskim i zmobilizować mieszkańców do podejmowania inicjatyw na rzecz innych!

Dlatego jeśli jesteście aktywnymi mieszkańcami, którzy działają lub chcieliby rozpocząć działania na rzecz mieszkańców Waszej małej społeczności, możecie ubiegać się o przyznanie dofinansowania w naszym Konkursie.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.crgkoscian.pl

na fb stowarzyszenia oraz pod numerem telefonu 503013259.

Stowarzyszenie "Centrum Rozwoju Gminy Kościan"

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych