fb Wirtualny spacer
22 września 2022

Zawodnik Polonii pierwszym tenisistą w Czempiniu

Michał Kaźmierczak zawodnik KS Polonia Śmigiel wywalczył najwyższe miejsce na podium podczas I Grand Prix Wielkopolski Juniorek i Juniorów, które odbyło się 18 września 2022 r. w Czempiniu. Złoty medal zapewnił mu awans na Grand Prix Polski które odbędzie się w Gliwicach.

W rywalizacji w Czempiniu łącznie wzięło udział 7 zawodników KS Polonia. Zagrali tam także: Kasia Nowak, Julia Borowska, Aleksandra Przybylska, Miłosz Kmieciak, Piotr Wieczorek oraz Weronika Trybuła, która wśród dziewcząt zagrała najlepiej i uplasowała się na miejscu czwartym.

Kadeci Polonii o awans do zawodów na szczeblu krajowym walczyli 17 września br. podczas I Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów w Liścu Wielkim.

Limit imienny na I Grand Prix Polski posiadają już Julia Borowska i Michał Kaźmierczak. W rozgrywkach w Liścu wzięło udział 6 tenisistów Polonii: Natalia Lemańska, Dominika Sworacka, Aleksandra Przybylska, Maria Żak, Zuzanna Wieczorek oraz Piotr Wieczorek.

Najlepiej wypadła Ola która zajęła 3 lokatę. Tuż za nią na miejscu 4 zameldowała się najmłodsza zawodniczka  z całej ekipy Zuzia.

Eryk Hertmanowski

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych