05 kwietnia 2019

Zmagali się w mistrzostwach

Tenisistka klubu „Orlęta” Czacz wzięła udział w mistrzostwach Polski, a zawodnicy śmigielskiej „Polonii” w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Joanna Maślak z GLKS „Orlęta” Czacz, z listy krajowej z numerem 21, reprezentowała swój klub oraz województwo w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym. Zawody odbywały się od 28 do 31 marca 2019 r. w Krośnie. W grze podwójnej Joanna wraz z koleżanka Natalią Matwiszyn z Zagłębia Lubin zajęły miejsce 9-16. W grze mieszanej z Krzysztofem Katafiaszem z Ostrowa Wielkopolskiego wywalczyli miejsce w przedziale 17-24. W grze indywidualnej w pierwszym spotkaniu Joanna zagrała z zawodniczką Martyną Maraszkiewicz z Gminy Strzelce Oploskie wygrywając 4:1. W drugim spotkaniu tenisistka zmierzyła się z Pauliną Stachecką z Rawy Mazowieckiej, ulegając 1:4 i tracąc szanse na awans do pierwszej 16 w Polsce. O miejsce 17 Joanna zagrała z Natalią Matwiszyn wygrywając 3:0.

Zawodnicy Polonii Śmigiel 30 marca 2019 r wzięli udział w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek i Juniorów w Tenisie Stołowym. Do rywalizacji w zawodach przystąpiło trzech tenisistów: Filip Ludwiczak, Grzegorz Olejnik i Krystian Stempel pod opieką trenera Tadeusza Kozłowskiego. Indywidualnie na miejscu 4 zawody zakończył Filip Ludwiczak. W rywalizacji drużynowej chłopacy wywalczyli brązowy medal.

Sześciu zawodników Polonii rywalizowało 31 marca 2019 r w Poznaniu podczas Mistrzostw Wielkopolski Kadetek i Kadetów.

Najlepiej w rywalizacji indywidualnej spisała się Aleksandra Małek, która zajęła 5 miejsce. W czołowej 8 uplasowały się jeszcze Oliwia Szuster, na miejscu 7 oraz Julia Wawrzyniak, na miejscu 8. Chłopcom indywidualnie się nie poszczęściło. Najwyżej, na miejscu 17 uplasował się Dawid Gbiorczyk.

W rywalizacji drużynowej Aleksandra Małek i Oliwia Szuster zdobyły srebrny medal i tytuł Wicemistrzyń Wielkopolski. Drużyna w składzie Julia Wawrzyniak oraz Sylwia Starkbauer zajęły miejsce 4. Chłopcy uplasowali się na pozycji 9.