fb Wirtualny spacer
17 lutego 2024

Znamy mistrza Gminy Śmigiel w grę FC24

Dominik Łukaszewski ze Śmigla został Esportowym Mistrzem Gminy Śmigiel w grę FC24. Turniej odbył się w sobotę 17 lutego w sali widowiskowej Centrum Kultury w Śmiglu.

Do udziału w zawodach zgłosić się mogli mieszkańcy gminy Śmigiel w każdym wieku, co sprawiło, że sobotnie wydarzenie było wspaniałą integracją dzieci z dorosłymi. Pomimo – czasem sporych – różnic wieku, mecze były zacięte a wyniki często rozstrzygały się w ostatnich minutach lub nawet rzutach karnych.

Turniej podzielony był na fazę grupową i fazę pucharową. W pierwszej z nich zawodnicy zostali podzieleni na 16 grup i rozgrywali mecze „każdy z każdym”. Z każdej grupy do dalszego etapu kwalifikowało się po 2 najlepszych zawodników, którzy stoczyli pojedynki w 1/16. Od tego momentu każdy przegrany kończył przygodę z turniejem. Tym sposobem wyłoniono 4 półfinalistów, którymi zostali Jakub Chrzanowski, Gabriel Juszczak, Dominik Łukaszewski i Nikodem Świtała. W finale Dominik Łukaszewski zmierzył się z Jakubem Chrzanowskim, którego po zaciętym pojedynku pokonał 2:1.

Na wydarzenie zaprosiła Burmistrz Śmigla wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Śmiglu, Centrum Kultury w Śmiglu oraz Stowarzyszeniem „Esport Polska”. Sponsorem i partnerem turnieju został Bank Spółdzielczy w Śmiglu.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych