fb Wirtualny spacer
21 sierpnia 2018

Marek biega po schodach

Bieganie po schodach jest od niedawna pasją śmigielanina Marka Wieczorka, strażaka Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.   

Pierwszą próbę sił w tej kategorii sportowej podjął w październiku ubiegłego roku pokonując 372 stopnie poznańskiego wieżowca Collegium Altum podczas I Mistrzostw Wielkopolski Strażaków PSP i OSP w Biegu po schodach o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Debiut okazał się udany i przyniósł Markowi 12 miejsce w Wielkopolsce.  

W tym roku za mieszkańcem Śmigla już dwa wyzwania: Mistrzostwa Polski we Wrocławiu oraz 4 Bieg im. Stanisława Tyma w warszawskim Pałacu Kultury. Pierwszy z biegów Marek ukończył, pokonując 1142 schody na 16 miejscu w kategorii strażaków. W kategorii open, na 1090 uczestników, był 150. W Pałacu Kultury pokonał 800 schodów zajmując 8. miejsce w swojej kategorii wiekowej, zaś w kategorii open miejsce 18. na 300 uczestników.  

- W realizacji mojej pasji wspiera mnie rodzina. Podczas zawodów towarzyszy mi żona Weronika oraz dzieci, które staram się także zarazić swoją pasją do sportu. W tym roku przede mną kolejne wyzwania. Jesienią planuję udział w następnych zawodach, a w tym czasie ma także przyjść na świat nasze czwarte dziecko. – mówi Marek, który w październiku po raz drugi podejmie wyzwanie biegu po schodach na szczyt poznańskiego Collegium Altum, zaś w listopadzie zmierzy się ze stopniami dwóch wież w Katowicach.

AKA, fot. ze zbiorów rodzinnych MW

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych