2015-01-13

Sukces tenisisty ze Śmigla!

Jakub Jankowski z Polonii Śmigiel zajął 3 miejsce na Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym, które odbyły się 09-11.01.2015r w Bilczy. Jest to największy sukces Klubu Polonia Śmigiel w zmaganiach krajowych.

Nasz reprezentant w całym turnieju doznał tylko jednej porażki w 1/2 finału z Łukaszem Sokołowskim (KS SPÓJNIA Warszawa).

Zmagania rozpoczęły piątkowe eliminacje, prowadzone z podziałem na grupy. W sobotę do rywalizacji włączyły się zawodniczki i zawodnicy, którzy zostali zwolnieni z udziału w eliminacjach, dzięki wysokim miejscom osiągniętym podczas poprzedniego turnieju w tej kategorii wiekowej lub zakwalifikowaniu się z eliminacji wojewódzkich.
W turnieju brali udział jeszcze dwaj reprezentanci Polonii - Filip Ludwiczak, który wygrał swoją grupę, lecz w dalszej rywalizacji odpadł i został sklasyfikowany na miejscu 25-32 oraz Remigiusz Styziński, który w grupie był trzeci i zajął miejsce 33-40. Do Bilczy zawodnicy Polonii Śmigiel pojechali pod okiem Pani trener Danuty Strzelczyk i Pana Sebastiana Jankowskiego.

Prezes Piotr Mulczyński dziękuje również trenerowi Tadeuszowi Kozłowskiemu i wszystkim rodzicom oraz sympatykom tenisa którzy pomagają klubowi.

(Jakub stoi na 3 miejscu podium z lewej strony)