2015-01-02

Ogólnopolski Turniej w Nietążkowie

Już po raz IV Uczniowski Klub Sportowy Śmigiel, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie zorganizowali Ogólnopolski Turniej Siatkówki Dziewcząt pod patronatem Burmistrza Śmigla oraz Starosty Powiatu Kościańskiego. 28 i 29 grudnia 2014 r. do rywalizacji przystąpiło łącznie 15 zespołów, z różnych regionów Polski. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: młodziczek i kadetek. Zespół kadetek ze Śmigla zajął II miejsce przegrywając ostatnie spotkanie z UKS SMS Warszawa. Zespół młodziczek nie awansował do grupy finałowej i w konsekwencji zajął V miejsce. W turnieju rozegrano łącznie 45 spotkań, które zgromadziło na trybunach liczną rzeszę kibiców, za co organizatorzy serdecznie dziękują.