2014-05-30

Festyn w Żegrówku

Mieszkańcy Bielaw, Żegrowa i Żegrówka spotkali się w niedzielę 18 maja na tradycyjnej majówce.
Sołtysi, panowie: Stanisław Szefner z Bielaw, Mieczysław Tomowiak z Żegrowa i Henryk Skorupiński z Żegrówka zadbali o dobrą organizację spotkania. Były i kiełbaski z grilla i ciasto. Nie zabrakło też nagród dla dzieci za udział w konkursach prowadzonych przez Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu, przy pomocy Barbary Ławniczak kierownik Szkoły Filialnej w Żegrówku. Dzieci konkurowały m.in. w skokach w workach, strzałach do małej bramki, przeciąganiu liny oraz przejściu na klockach.
Dwuosobowe reprezentacje wiosek walczyły o puchary w Turnieju w Bule. Miejsce I dla Żegrówka, zdobywając 15 pkt., wywalczyli panowie Stanisław Franek i Daniel Mocek, II miejsce dla Żegrowa i 13,5 pkt. zdobyli Rafał Kaczmarek i Adam Tomowiak. Na III miejscu uplasowała się, z 7,5 pkt., reprezentacja Bielaw w składzie: Jan Karbowiak i Patryk Pelec.

Puchary i dyplomy zawodnikom wręczali burmistrz Śmigla Wiktor Snela, zastępca burmistrza Wiesława Poleszak-Kraczewska oraz Genowefa Łączna pełnomocnik burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych.