2014-03-05

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Śmigla

Turniej, organizowany przez Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu, odbył się w sobotę 1 marca w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Śmiglu.
W walce o puchar Burmistrza Śmigla spotkały się cztery drużyny: Horyzont, MOS Leszno, OKFiR Śmigiel oraz Sami Swoi.
Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”. Mecz zakończony wynikiem 2:0 dawał zwycięzcy trzy punkty, przy wyniku 2:1  zwycięzca zdobywał dwa punkty, a przegrany jeden punkt.
Każda drużyna rozgrywała trzy mecze tak więc możliwa maksymalna liczba punktów do zdobycia wyniosła 9. Najbliżej tego wyniku znaleźli się zawodnicy MOS Leszno wygrywając dwa mecze w dwóch setach (6 pkt.) i jeden w trzech setach (2 pkt.). Drugie miejsce zajął OKFiR Śmigiel (5 pkt.), trzecie miejsce Sami Swoi (4 pkt.), a czwarte miejsce Horyzont (1 pkt).

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marcin Kowalski z drużyny MOS Leszno.