fb Wirtualny spacer
2014-01-17

ZEBRALIŚMY 15.845,19 zł !

Już od rana wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chodzili po ulicach Śmigla, Czacza, Żegrówka i Starego Bojanowa, nie bacząc na silne podmuchy wiatru. Po raz kolejny okazało się, że mieszkańcy gminy Śmigiel mają wielkie serca oraz świadomość, że wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma głęboki sens. Nigdy dotąd nie udało się osiągnąć w gminie tak wysokiej kwoty. To wspólny sukces śmigielskiego sztabu oraz mieszkańców!

Ten wyjątkowy dzień w roku, to dzień nie tylko kwestowania ale i dobrej zabawy.
Już o godzinie 14:00 rozpoczęła się impreza w Żegrówku. Były zuchowe pląsy i piosenki harcerskie, wystąpili „Żeńcy Wielkopolscy” i kwintet Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Śmiglu. Jak zwykle w Żegrówku nie zabrakło również pokazu udzielania pierwszej pomocy oraz występów przedszkolaków i uczniów miejscowej szkoły filialnej. 
Równie ciekawie było w Czaczu. Wystąpili tam m.in. tancerze ze Szkoły Tańca „Poezja” z Kościana, a Marek Leśniczak dał wspaniały koncert gry na harmonijce ustnej. Tradycyjnie już mieszkańców Czacza nie zawiedli tancerze ZPiT „Żeńcy Wielkopolscy”. Były również występy uczniów szkoły w Czaczu i zespołu tanecznego „Tęcza”. W specjalnej „Orkiestrowej” kawiarence serwowano pyszne placki, a wszyscy chętni mogli skorzystać z malowania twarzy.
Koncert w Śmiglu rozpoczął się o godzinie 16:30 i trwał do 22:00. Jako pierwsze wystąpiły wokalistki Studia Piosenki „Muzol”. Następnie przed publicznością zaprezentowali się: Marek Leśniczak na zmianę z tancerkami i tancerzami Szkoły Tańca „Poezja” z Kościana. Po nich scenę opanowały dzieci i młodzież z Zespołu Tańca Współczesnego „Pryzmat-Bis” oraz wokalistki i wokaliści Kwintetu Wokalnego „Voice”, działajacego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie, pod kierunkiem Grzegorza Głowackiego.
Licytacja gadżetów trwała godzinę. Z uwagi na liczbę przedmiotów przekazanych na licytację zostały one połączone w grupy po kilka sztuk. Było w czym wybierać: gadżety WOŚP, gadżety promocyjne Śmigla, talony na usługi czy książki – w tym książka Jasia Meli „Ponad horyzonty” z autografem, która została zakupiona specjalnie na licytację aż w Irlandii.
Jak zwykle wieczorem śmigielską scenę opanowały zespoły rockowe. Pierwszy wystąpił, znany już śmigielskiej publiczności Zespół „Ogień”. Zespół o nazwie „Strefa Sacrum”, który skupia głównie młodzież z nietążkowskiej szkoły, wystąpił jako drugi. Opiekę artystyczną nad tym zespołem sprawuje nauczycielka: Marzena Grześkowiak, a techniczną ks. Tomasz Nowak. Ostatnia godzina koncertu należała do zespołu „Pink Elephants”, w którego składzie pojawił się, grający na gitarze basowej, od lat występujący w koncertach WOŚP – nauczyciel - Piotr Andrynowski. Wspólnie z Jarosławem Ciszewskim, Kamilem Buchwaldem i Mateuszem Dudkiem dali niezapomniany występ.
Razem z końcem koncertu liczenie zakończył sztab. Po raz kolejny najwięcej zebrała wolontariuszka – Ania Pohl, do jej puszki trafiło 1.665,68 zł.
Także po raz kolejny i tym razem pomocną dłoń wyciągnęli do sztabu WOŚP śmigielscy restauratorzy: właściciele restauracji „Marta” i „Poemat”, którzy pomogli wyżywić wolontariuszy i wykonawców. W tym roku sztab wsparł również właściciel Marketu „Pod Wiatrakiem”. Spory udział w realizacji przedsięwzięcia mieli również rodzice młodych artystów, przyjaciele i fani poszczególnych grup, zespołów.
Wszystkim wolontariuszom, artystom, ekipom technicznym, rodzicom, kierownikom i instruktorom poszczególnych grup, zespołów, sekcji, wolontariuszom sztabu działającego w Centrum Kultury, akustykom, oświetleniowcom, mediom, sponsorom i darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy za okazane serce i wszelaką pomoc.
M.D.

 

fot. M.Dymarkowska

fot. archiwum szkoły w Żegrówku

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych