2013-03-28

Siódmy w kraju

W dniach 23-24.03.2013 w Tczewie odbył się Finał Krajowy Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Przeglądu Sportowego i PZTS w kategorii żaków. Po eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się tydzień wcześniej w Poznaniu, awans z Wielkopolski uzyskało 3. zawodników, w tym dwóch tenisistów KS "Polonia" Śmigiel - Filip Ludwiczak, który zajął I miejsce i Jakub Jankowski, który uplasował się tuż za nim, na II miejscu.
Zawody ogólnopolskie rozegrano najpierw systemem grupowym, a następnie pucharowym. W grupach każdy zawodnik rozegrał po 6 meczy, z czego Filip i Jakub wygrali po 5 i tym samym zapewnili sobie awans do rywalizacji o miejsca 1-16, które odbyły się w niedzielę.
Jakub Jankowski wygrał 2 mecze i również 2 przegrał, czym zapewnił sobie VII miejsce w klasyfikacji końcowej. Natomiast Filip Ludwiczak przegrał dwa mecze, przez co ukończył te zawody na miejscu 13-16. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal uczestnictwa, a zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-8 otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Na turniej chłopacy pojechali pod okiem trenera Danuty Strzelczyk.