2012-05-02

Tenisowe sukcesy zawodniczek i zawodników z gminy Śmigiel.

15.04.2012 r. rozegrano indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek w Tenisie Stołowym. Drużyna Polonii Śmigiel w składzie Skrzypczak Wiktoria, Czekała Natalia oraz Kortus Nikola zajęła pierwsze miejsce i uzyskała tytuł Drużynowego Mistrza Wielkopolski. Wicemistrzyniami są również reprezentantki naszej gminy Joanna i Alicja Maślak z klubu Orlęta Czacz. Ponadto indywidualnie Joanna Maślak awansowała do półfinałów zajmując pierwsze miejsce.

21.04.2012 również w Poznaniu rozegrano indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów. Indywidualnie Mistrzynią Wielkopolski została Grażyna Cieśla z Polonii Śmigiel a jej kolega klubowy Andrzej Juszczak został wicemistrzem województwa. Drużyna Polonii Śmigiel  w składzie Cieśla Grażyna i Kucharczak Wiktoria zajęła                II miejsce. Wszyscy zawodnicy reprezentowali nasze województwo w półfinale Pucharu Polski w Międzyzdrojach 01.05.2012 r.

24.04.2012 r. w Szkole Podstawowej  w Śmiglu rozegrano VI Wojewódzki Memoriał Andrzeja Grubby. Uroczystego otwarcia memoriału dokonała Zastępca Burmistrza Śmigla Pani Wiesława Poleszak – Kraczewska. W zawodach startowały drużyny składające się z trzech zawodników i zawodnika rezerwowego. Po raz drugi z rzędu  wygrała szkoła  z Czacza, którą reprezentowała drużyna w składzie   Joanna i Alicja Maślak i Rafał i Szymon Pelec. Zwycięzca drużyna  będzie reprezentować województwo na ogólnopolskim memoriale w Sopocie.

Drużyna w składzie: Skrzypczak Wiktoria, Styziński Remigiusz, Ludwiczak Filip oraz Kortus Nikola  ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu zajęła piąte miejsce. Najlepszą zawodniczką po raz drugi okazała się  Joanna Maślak.