2011-04-21

Tenisowe zmagania

Dla śmigielskich i czackich tenisistów kwiecień upływa bardzo pracowicie. Biorą oni udział w licznych zawodach i zajmują wysokie lokaty.
W rozegranych 9 kwietnia w Poznaniu Mistrzostwach Wielkopolski w tenisie stołowym kadetek i kadetów tytuł wicemistrza województwa zdobył Andrzej Juszczak z KS Polonia Śmigiel, a IV miejsce zajęła jego klubowa koleżanka Grażyna Cieśla. Dzień później, w kategorii młodziczek najwyższe miejsce na podium zajęła drużyna GLKS Orlęta Czacz, która zagrała w składzie: Joanna Maślak, Alicja Maślak i Dominika Pelec. Dziewczęta pokonały w finale Maraton Moskurnię 3:1. Joanna Maślak została wicemistrzynią Wielkopolski w rozgrywkach indywidualnych. Drużyna Orląt oraz indywidualnie: Joanna Maślak i Andrzej Juszczak, 1 maja br. wystąpią w Półfinałach Pucharu Polski Młodziczek i Kadetów w Czarnkowie. W przedziale 5-6 uplasowała się Wiktoria Skrzypczak z śmigielskiej Polonii.
Zawodniczki z Czacza i Śmigla wzięły także udział w finale wojewódzkim szkół podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, który rozegrano 14 kwietnia w Objezierzu. W zawodach wystartowało 21 zawodników i tyle samo zawodniczek (po 3 tenisistów w każdej kategorii z każdego rejonu). Najlepszą zawodniczką na rok 2011 okazała się uczennica Szkoły Podstawowej z Czacza - Joanna Maślak pokonując w finale dotychczasową mistrzynię województwa 3:1. W całym turnieju Joanna przegrała tylko jednego seta. IV miejsce zajęła uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Śmiglu - Wiktoria Skrzypczak.
Dwa dni później, 16 kwietnia rozegrano Mistrzostwa OTK Tenisa Stołowego Kadetów i Juniorów w Kąkolewie. Pierwsze miejsce w kategorii kadetki zajęła Grażyna Cieśla z KS Polonia Śmigiel, drugie miejsce Joanna Maślak z GLKS Orlęta Czacz, a trzecie Natalia Czakała z czackich Orląt. Grażyna Cieśla również w juniorkach zajęła pierwsze miejsce, a Joanna Maślak uplasowała się na miejscu trzecim. Natalia Czekała została sklasyfikowana poza pierwszą dziesiątką.
Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów odbyły się 17 kwietnia w Poznaniu. Tam III miejsce wywalczył Kacper Raksymowicz z Polonii Śmigiel uzyskując awans do półfinałów w Czarnkowie. VII miejsce, również z Polonii zajął Wojciech Przybylski. Drużynowo obaj chłopcy zajęli III miejsce.