2010-06-16

Tenisowe sukcesy Orląt i Polonii

Joanna Maślak tenisistka z Klubu „Orlęta” Czacz, 30 maja br. w Gnieźnie zdobyła tytuł Mistrza Wielkopolski na rok 2010 w kategorii Żaczek. Wicemistrzynią została Wiktoria Skrzypczak z Klubu „Polonia” Śmigiel. W tej samej kategorii wśród chłopców najlepiej zagrał Rafał Pelec, który zajął miejsce trzecie. Jego brat Szymon uplasował się na miejscu ósmym.

W kategorii Skrzat Mistrzem Wielkopolski został Jakub Jankowski - zawodnik śmigielskiej „Polonii”. Na miejscu czwartym uplasował się Filip Ludwiczak także reprezentujący śmigielski Klub. W kategorii dziewcząt miejsce czwarte zajęła siostra Joanny – Alicja.

Drużynowo Orlęta zajęły miejsce drugie, a śmigielski Klub „Polonia” znalazł się na miejscu trzecim.
W mistrzostwach wystartowało łącznie 100 zawodniczek i zawodników.

Tydzień wcześniej, 22 maja w Sianowie odbyły się półfinały w Turnieju Mini Olimpic Games. Awans uzyskali: Joanna Maślak z „Orląt” i Nikodem Maćkowski zawodnik „Polonii”. Finał rozegrany zostanie 18-19 czerwca w Wiśniowej Górze.

Województwo Wielkopolskie reprezentowali zawodnicy i zawodniczki wyłonieni w turnieju, który odbył się 8 maja w Nietążkowie.

5 czerwca w Luboniu, z okazji Dnia Dziecka odbył się Turniej Tenisa Stołowego we wszystkich kategoriach wiekowych do lat 18. W turnieju wzięło udział 701 zawodników z dwóch województw: Wielkopolskiego i Lubuskiego, w tym trzy zawodniczki i trzech zawodników czackich „Orląt” w kategorii młodzików. Miejsce medalowe, trzecie zajęła Joanna Maślak.

Pięciu zawodników Orląt wystartowało również w Turnieju Tenisa Stołowego CUP, który odbył się 13 czerwca w Lubiniu. Joanna Maślak zmierzyła się z starszymi o 4 lata koleżankami, co nie przeszkodziło jej zająć drugiego miejsca na podium.

Zawodnicy GLKS "Orlęta" Czacz u Burmistrza Śmigla.