2010-03-25

Puchar dla śmigielskiej drużyny

Zwycięzcy gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom” 19 marca reprezentowali Ziemię Śmigielską podczas konkursu na szczeblu powiatowym, który tego roku odbył się w Krzywiniu. Do zmagań przystąpiło 37 uczestników w trzech grupach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Drużynowo, reprezentanci Gminy Śmigiel – podobnie jak w roku ubiegłym - okazali się najlepsi i zajęli I miejsce zdobywając łącznie 220 punktów. O sześć punktów mniej i drugie miejsce zajęła Gmina Kościan. Miejsce III i 203 punkty uzyskali reprezentanci Miasta Kościana.

Indywidualnie do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Joanna Kurzyńska (Gimnazjum w Czaczu), która w kategorii gimnazjum uzyskała największą liczbę punktów (63) i tym samym zajęła I miejsce. Prawo startu w zawodach na szczeblu wojewódzkim uzyskali wyłącznie zdobywcy pierwszych miejsc.

Drugie miejsce, w tej samej kategorii zajęła również reprezentantka Gminy Śmigiel, Milena Stryjakowska uczennica Gimnazjum w Czaczu. W kategorii szkół podstawowych, z śmigielskiej ekipy najlepiej zaprezentowała się Marcelina Gindera z Bronikowa. Zdobyła 35 punktów uplasowując się na miejscu trzecim. Tego roku w zawodach nie wzięli udziału uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Śmigiel.

Ostatecznie, w eliminacjach wojewódzkich, Powiat Kościański reprezentować będą: w najmłodszej grupie – Kamil Kasztelan, w kategorii gimnazjum, wspomniana już Joanna Kurzyńska oraz Patrycja Ślotała w grupie szkół ponadgimnazjalnych.

Uczestnikom strażackiego Turnieju kibicowali ich opiekunowie oraz przedstawiciele władz samorządowych. Śmigielskiej ekipie towarzyszyła Wiesława Poleszak-Kraczewska – zastępca Burmistrza Śmigla oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Pawlak.

Organizatorem Turnieju na szczeblu powiatowym był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kościanie, przy współpracy Starostwa Powiatowego w Kościanie oraz samorządów gmin powiatu kościańskiego.