2009-12-17

Mecze V kolejki

Mal Pol Kąkolewo – Makintosch&Porabiantus   4:2 (1:1)
Ciekawy mecz, ale tylko w pierwszej połowie. M&P dość nieoczekiwanie grał dobrze, z bardzo dużą przewagą w pierwszej części spotkania. Gra prowadzona była głównie pod bramką Mal Polu a wynik 1:1 do przerwy to spore szczęście Mal Polu. Gdyby M&P zagrał do końca meczu, tak jak grał w pierwszej połowie wynik mógłby być różny. Po raz kolejny przypomniał o sobie Dłużyk, który w tym meczy zdobył obydwie bramki dla M&P. O szczęściu może mówić Kuśnierek (M&P), który za faul powinien dostać czerwoną kartkę, tymczasem został wykluczony tylko na 2 minuty.
Bramki: Mal Pol – Duszyński Tomasz (11’), Skorupiński Bartosz (13’), Jankowiak Mariusz (17’), Jankowski Hubert (18’), M&P – Dłużyk Łukasz  2* (9’, 21’).

Elewen Team Morownica – GKRPA Śmigiel   0:2 (0:1)
Mecz zespołów z końca tabeli nie przyniósł zbyt wiele emocji, choć drugim zwycięstwem z rzędu GKRPA zahaczyła  się o środek tabeli. Po raz kolejny trafił Omieczyński, drugie trafienie dołożył Łączny. Elewen po raz kolejny bezsilny, niestety swoją grą pretenduje do miana najsłabszej drużyny rozgrywek, i to nie ze względu na zajmowane w tabeli miejsce. GKRPA mimo fatalnej gry „tyłów” inkasuje 3 punkty.
Bramki: GKRPA – Omieczyński (10’), Łączny (19’).

Siewruk Leszno – Astra 2 Koszanowo   1:2 (0:1)
Bardzo dobre spotkanie obydwu zespołów. Remis byłby sprawiedliwszy, ale zawodnicy Siewruku zostali słusznie skarceni drugą bramką, która padła na 2 sekundy przed końcem spotkania. Jeżeli w meczu ma się około 10 stuprocentowych sytuacji wystarczy wykorzystać jedną z nich. Niestety leszczynianie marnowali jedną za drugą, w czym brylował Chwastyniak, który sam mógł strzelić przynajmniej dwie bramki. Bohaterem meczu był Józefiak (Astra), który zdobył bramkę i zaliczył asystę przy trafieniu Kurpisza. Astra pozostaje jedynym zespołem bez straty punktów.
Bramki: Siewrug – Fabiańczyk (15’),
              Astra 2 – Józefiak (9’), Kurpisz (24’).

Vito Leszno – Kozatko    1:2 (0:1)
Spodziewano się tutaj ładnego meczu, tym bardziej, że do Vito wrócił Pietrzykowski, a w Kozatko ponownie oglądaliśmy Kuźniaka. I rzeczywiście gra z nimi wyglądała dużo lepiej. Pierwszą bramkę dla Kozatko zdobył Ruta, który na chwilę zerwał się obrońcy i płaskim strzałem pokonał bramkarza. W 22’ minucie drugą bramkę dołożył wyróżniający się na boisku Borowczyk, szybko odpowiedział Rau M., ale na więcej nie starczyło czasu. Świetny mecz bramkarzy obydwu ekip Kaczmarka z Vito oraz Frąckowiaka z Kozatko.
Bramki: Vito – Rau M. (22’)
              Kozatko – Ruta (12’), Borowczyk (22’).

Dan Mir – Eda Trans
Dan Mir po raz drugi oddał mecz walkowerem grając zawodnikami wykluczonymi z ligi. Kolejny walkower zgodnie z pkt. 19 regulaminu oznacza wykluczenie Dan Miru z rozgrywek.
 Dan Mir – Eda Trans 0:3 walkower

Marta – DH Trans   5:0 (3:0)
Marta zagrała wreszcie dobre spotkanie, chociaż rywal nie postawił zbyt trudnych warunków. Wszystko rozpoczął Neczyński. W 2 minucie przeprowadził ładną indywidualną akcję i bez problemów pokonał słabo broniącego tego dnia Sołtysiaka. Po minucie było już 2:0, znów trafił Neczyński. Marta od tego momentu kontrolowała sytuację na boisku, a kolejne bramki były kwestią czasu. W 10’ minucie bramkarz DH wybił piłkę tak pechowo że trafił w nadbiegającego Sibilskiego, a odbita piłka spokojnie wpadła do bramki. Jakie otwarcie meczu, takie jego zakończenie. Kropkę, a właściwie dwie nad i postawił Jaworski, który wreszcie odnalazł swoją formę strzelecką. Jego bramki w 21 i 22’ ustaliły wynik meczu.
Dużo szczęścia miał Donaj (Marta), który za bardzo brzydki i nikomu niepotrzebny faul powinien ujrzeć czerwoną kartkę, tymczasem został wykluczony na dwie minuty.

Bramki: Marta- Neczyński 2* (2’, 3’), Sibilski (10’), Jaworski 2* (21, 22’)