2009-10-08

Sukces młodych tenisistów z Czacza

W Niechanowie, 27 września 2009 r. rozegrano I Wielkopolski Turniej Kwalifikacyjny Żaków i Żaczek. W turnieju wystartowało ogółem 56 zawodników: 24 żaczki i 32 żaków rocznik 1999 i młodsi z całej Wielkopolski.
W zawodach wystartowali także tenisiści z Czacza, którzy okazali się najlepsi zdobywając drużynowo puchar Starosty Gnieźnieńskiego - Krzysztofa Ostrowskiego.
Indywidualnie w żaczkach pierwsze miejsce zajęła Joanna Maślak pokonując wszystkie zawodniczki.
Wśród chłopców drugie miejsce zajął Rafał Pelec ulegając w finale zawodnikowi SKTS Słupca Dawidowi Balcerzakowi.
Pozostali zawodnicy z Czacza zajęli następujące pozycje: Alicja Maślak sklasyfikowana w przedziale 17-24 i Szymon Pelec w przedziale 9-12.
W turnieju startowała również zawodniczka „Polonii” Śmigiel - Wiktoria Skrzypczak zajmując miejsce siódme.
Alicja Maślak z GLKS „Orlęta” Czacz była najmłodszą zawodniczką zawodów, z tego tytułu otrzymała okazałą statuetkę z rąk Starosty Gnieźnieńskiego.
Także trener GLKS „Orlęta” Czacz - Marek Maślak otrzymał okazały puchar za uzyskane wyniki w punktacji klubowej.

Młodym tenisistom z Czacza życzymy sukcesów w turniejach ogólnopolskich.