2006-12-20

Ogólnopolski sukces zawodnika Polonii Arsenał

Zawodnik Polonii Arsenał, Kacper Raksimowicz jest drugim tenisistą w historii śmigielskiego klubu, który dobrnął do głównego turnieju w ogólnopolskich zmaganiach klasyfikacyjnych młodzików.  Ponad pięć lat temu podobny sukces odniósł Łukasz Szymański.

W II Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym młodzików, 16 i 17 grudnia w Gdańsku, rywalizowało 40 uczestników. Wielkopolskę reprezentowało dwóch chłopców. Kacper był jednym z nich. Prawo startu wywalczył sobie dwa miesiące wcześniej podczas I OTK w Jastrzębiu. Pomimo tego, że nie uzyskał limitu, uprawniającego go bezpośrednio do startu w ogólnopolskim turnieju, wywalczył prawo udziału wykorzystując drugą możliwość - zwycięstwo w II Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików. Droga do finałowej rozgrywki, dla zawodnika Polonii Arsenał wiodła więc przez turniej dodatkowy. Tam Kacper pokazał „klasę”.  Po trzech wygranych pojedynkach zdobył pierwsze miejsce, a tym samym otworzył sobie drogę do turnieju głównego. Zmagania z 16 najlepszymi, pingpongistami w kraju, zakończyły się dla Kacpra Raksimowicza - 14 miejscem. Jest to przepustka do III OTK, który odbędzie się najprawdopodobniej w lutym przyszłego roku.

Gratulujemy sukcesu zawodnikowi oraz trenerom młodego sportowca, Danucie Strzelczyk i Tadeuszowi Kozłowskiemu, życząc kolejnych wygranych!