fb Wirtualny spacer
28 sierpnia 2017

Do Śmigla z rewizytą

Mieszkańcy wsi Piaski w gminie Miejska Górka we wtorek 22 sierpnia na zaproszenie burmistrz Małgorzaty Adamczak oraz Szkolnego Schroniska Młodzieżowego odwiedzili Śmigiel.

Na początku sierpnia sołtys wsi Piaski Teresa Skrzypczak zaprosiła śmigielskich mieszkańców do swojego sołectwa. W ramach podziękowania, gmina Śmigiel również wystosowała zaproszenie, które zostało przyjęte.

56 osób z Piasków oraz Topólki zobaczyło śmigielskie wiatraki, urząd miejski, wąskotorówkę, plac zabaw i kompleksy sportowe oraz, dzięki uprzejmości OSP Śmigiel, remizę strażacką. Na zakończenie na terenie schroniska odbyło się ognisko.

Sołectwo Piaski stawia nacisk na ekologię i zdrowy tryb żywienia. Dzieci z wsi Piaski już od najmłodszych lat uczą się, jakie dobra można pozyskiwać z nasion. Każde z nich posiada na wsi swoje drzewo o które musi dbać. Nie jest więc zaskoczeniem, że współpracę pomiędzy gminą a sołectwem przypieczętowano wspólnym zasadzeniem drzew, które z Piasków przywiozła sołtys Teresa Skrzypczak.

Drzewa zostały zasadzone na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, a wspólnymi siłami dokonali tego burmistrz Śmigla, sołtys wsi Piaski, sołtys wsi Topólka oraz dyrektor schroniska.

Zgodnie z zawartymi deklaracjami, współpraca będzie kontynuowana.

MM

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych