fb Wirtualny spacer
25 lutego 2019

Grand Prix na remis

Finał IV Powstańczych Biegów Przełajowych odbył się w Krzywiniu.

Rywalizacja rozpoczęła się 13 stycznia w Czempiniu, 27 stycznia biegacze spotkali się w Kościanie, a 3 lutego w Nietążkowie. W niedzielę 24 lutego w Krzywiniu uczestnicy mieli do pokonania trzy okrążenia. Mimo, iż jeszcze przed rozpoczęciem zawodów poznaliśmy nazwisko najlepszej z pań, to Magdalena Śledź z Wąbiewa udowodniła, że w tej edycji nie ma sobie równych i triumfowała po raz czwarty. Druga na mecie zameldowała się Katarzyna Nowak ze Śmigla, a trzecia - Gabriela Trzepacz z Kawęczyna. Identycznie wyglądało podium Grand Prix tegorocznej edycji.

Przed biegiem w Krzywiniu nieroztrzygnięta była kwestia triumfatora całego cyklu w kategorii panów. O zwycięstwo rywalizowali Łukasz Nowak z Czempinia - triumfator 1 i 2 etapu biegu oraz Damian Glapiak z Bucza, który był najszybszy w śmigielskim etapie. W minioną niedzielę to ten drugi ponownie okazał się najlepszy, natomiast Łukasz Nowak zajął dopiero trzecie miejsce. Biegaczy na mecie rozdzielił Krzysztof Szymanowski z Kościana. W związku z tym, że do klasyfikacji generalnej zaliczane są trzy najlepsze biegi, po raz pierwszy w historii cyklu doszło do sytuacji, że pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęło aż dwóch zawodników! Tym samym zarówno Łukasz Nowak jak i Damian Glapiak dołączyli do Krzysztofa Szymanowskiego (triumfator cyklu 2016 i 2017) oraz Szymona Krawczyka (2018) na liście zdobywców Grand Prix.

Szczegółowe wyniki dostępne na www.aktywny.smigiel.pl.

Organizatorzy dziękują biegaczom za udział, wolontariuszom za pomoc w organizacji, służbom porządkowym za zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom oraz kibicom za doping.

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych