fb Wirtualny spacer
17 września 2020

Mali Odkrywcy Wielkopolski

 

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ramach programu „Wspieranie Przedsięwzięć mających na celu upowszechnianie wiedzy na temat Wielkopolski wśród dzieci i młodzieży” oraz gminę Śmigiel

Mali Odkrywcy Wielkopolski – zajęcia dobiegły końca. MOW to cykl zajęć, który realizowany był w okresie wakacji przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych INGA. Program miał na celu upowszechnienie wiedzy na temat Wielkopolski wśród dzieci i młodzieży, mieszkańców gminy Śmigiel, w wieku 3 – 9 lat. Zajęcia odbywały się w podziale na dwie grupy wiekowe: 3 – 5 lat oraz 6 – 9 lat.

Młodsza grupa wiekowa (15 dzieci) spotykała się raz w tygodniu, w Nietążkowie. Dzieciom towarzyszyli rodzice. Zajęcia prowadziła pani Marlena Nowak – Białas. Dodatkowo odbyły się zajęcia w „Stajence” u pani Małgorzaty Rybakowskiej. Dzieci, na zaproszenie OSP w Nietążkowie, uczestniczyły również w ciekawej lekcji z życia strażaków. Atrakcją dla uczestników były wyjazdy – do  Parku Historycznego Uroczysko Wołkołatka – Wola Jabłońska  oraz Starej Chaty u Kowola w Kluczewie. Łącznie odbyło się 10 spotkań w okresie lipiec – wrzesień 2020. Na koniec odbył się piknik rodzinny z udziałem animatorów.

            Zajęcia dla starszej grupy wiekowej (6-9 lat) prowadziły panie Honorata Jagodzik
i Olga Domagała.  10 spotkań w okresie lipiec - sierpień były okazją, by zapewnić grupie 30 dzieciom porcję fachowej wiedzy, garść lokalnej historii, tradycji i gwary oraz dobrą zabawę o czym świadczą opinie samych uczestników, jak również rodziców. Dzieci wzięły udział w spotkaniach, wyjazdach oraz warsztatach: zajęcia w Muzeum Rogalowym w Poznaniu, w ciekawej lekcji historii w Parku Historycznym Uroczysko Wołkołatka – Wola Jabłońska, „Starej Chacie u Kowola” w Kluczewie, w spotkaniu z członkami Zespołu Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy” oraz koła gospodyń „Kokorzynianki”, warsztatach z artystą panem Rafałem Rogalińskim oraz w zajęciach w Ośrodku Hipoterapii I Rekreacji „W Stajence” Małgorzata Rybakowska  w Nietążkowie.

Dziękujemy rodzicom za powierzenie nam swoich dzieci, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich okresie. Mamy nadzieję, że zajęcia spełniły oczekiwania uczestników oraz rodziców, że były kreatywnym i aktywnym sposobem na spędzenie przez dzieci czasu wolnego. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Partnerom naszej inicjatywy:

-        sołys wsi Nietążkowo - pani Ewelinie Bukowskiej,

-        panu Eugeniuszowi Kurasińskiemu  - dyrektorowi Centrum Kultury w Śmiglu,

-        pani  Annie  Tomaszewskiej,

-        Marzenie Jankowskiej (wolontariuszce) oraz całej grupie wspaniałych wolontariuszy – dziękujemy, że możemy na Was zawsze liczyć!

Izabella Szablewska

prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych INGA

 

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych