fb Wirtualny spacer
07 stycznia 2020

Ogólnopolski Turniej w Nietążkowie

Już po raz dziewiąty w hali sportowej ZSP Nietążkowo odbył się IX Ogólnopolski Turniej Siatkówki Dziewcząt. Organizatorami turnieju byli UKS Śmigiel, ZSP Nietążkowo, OKFiR Śmigiel, SP Śmigiel oraz WZPS Poznań. Tradycyjnie patronat nad turniejem objęli burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak oraz starosta kościański Henryk Bartoszewski.

Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów z rocznika 2005 i młodszych. Po raz pierwszy turniej miał akcent międzynarodowy, gdyż gościliśmy zespół z Czech TJ Sokol Nove Veseli. Ponadto w turnieju zagrały: KS Energetyk Poznań (2 zespoły), MMKS Kędzierzyn Koźle (2 zespoły), UKS Czwórka Giżycka, MUKS Volley Płock, LKS Wrzos Międzyborów, UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin, UKŻPS Coccodrillo Kościan oraz UKS Śmigiel (2 zespoły). W pierwszym etapie zespoły zostały podzielone na 3 grupy 4 zespołowe. Dwa najlepsze zespoły z grupy awansowały do rozgrywek finałowych o miejsca
1-6, a pozostałe zespoły grały o miejsca 7-12. Bardzo dobrze spisały się obydwa zespoły ze Śmigla wygrywając swoje grupy i pewnie awansując do rozgrywek finałowych. Drugi zespół pokonał MMKS Kędzierzyn Koźle 2-0 oraz LKS Wrzos Międzyborów 2-0 i w turnieju zajął bardzo dobre 4 miejsce. Natomiast pierwszy zespół UKS Śmigiel wygrał wszystkie mecze i w ostatnim spotkaniu turnieju zagrał z niepokonanym zespołem Energetyka Poznań. Mecz okazał się widowiskiem godnym meczu finałowego w turnieju. Siatkówka na bardzo wysokim poziomie, gorący doping kibiców i walka do ostatniego punktu. W trzecim secie poznanianki prowadziły już 13-10, ale nasze dziewczyny się nie poddały i wygrały trzecią partię 18-16. Ostatecznie po dramatycznym spotkaniu gospodynie pokonały pierwszy zespół Energetyka Poznań 2-1 (25-23,16-25,18-16).

Kolejność końcowa turnieju:

1.       UKS Śmigiel I

2.       KS Energetyk Poznań I

3.       UKŻPS Coccodrillo Kościan

4.       UKS Śmigiel II

5.       LKS Wrzos Międzyborów

6.       MMKS Kędzierzyn Koźle I

7.       TJ Sokol Nove Veseli

8.       UKS Czwórka Giżycko

9.        MUKS Volley Płock

10.   KS Energetyk Poznań II

11.   UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin

12.   MMKS Kędzierzyn Koźle II

Wyróżnienia indywidualne:

MVP turnieju – Wiktoria Stachowiak – UKS Śmigiel I

Najlepsza blokująca – Rozalia Moszyńska – UKŻPS Coccodrillo Kościan

Najlepsza atakująca – Zuzanna Dopierała – KS Energetyk Poznań I

Najlepsza broniąca – Oliwia Szlafka – UKS Śmigiel I

Najlepsza przyjmująca – Wiktoria Lemańska – UKS Śmigiel I

Najlepsza rozgrywająca – Kinga Ziółkowska – KS Energety Poznań I

UKS Śmigiel składa serdeczne podziękowania wszystkim współorganizatorom turnieju, władzom samorządowym Gminy Śmigiel i Powiatu Kościańskiego, sponsorom oraz osobom pracującym przy obsłudze turnieju za pomoc i wsparcie przy organizacji IX Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Dziewcząt.

Osobne podziękowania należą się kibicom wszystkich drużyn za wsparcie dla swoich zespołów oraz za stworzenie atmosfery, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

UKS Śmigiel

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych