fb Wirtualny spacer
27 marca 2017

Siatkarki ze Śmigla zdobyły brąz

Do finału wojewódzkiego siatkarek w kategorii młodziczek, który odbywał się od 25 do 26 marca br. w Jarocinie przystąpiło sześć najlepszych zespołów sezonu 2016/2017, w tym UKS Śmigiel, który awansował do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

Zawodniczki ze Śmigla w pierwszym meczu spotkały się z faworyzowanym zespołem UKS ZSMS Poznań. Śmigielanki pokazały, że na finał nie przyjechały na wycieczkę tylko z ambicjami walki o medale. Bardzo dobra gra dała im zwycięstwo 2:0 i już niemal pewny awans do półfinału. W drugim meczu dziewczyny przegrały z zespołem Energetyka Poznań 0:2, ale mimo tej porażki awansowały do czołowej czwórki turnieju. W półfinale przeciwnikiem śmigielskich zawodniczek był zespół UKS Hetman Sobieski Poznań. Niestety mimo wyrównanego spotkania mecz zakończył się przegraną dla śmigielanek 0:2. W niedzielę przyszedł czas na mecz o 3 miejsce z zespołem UKS 17 Kalisz. Bardzo dobra gra zawodniczek ze Śmigla i doping kibiców przyczynił się do wygranej 2:0. Ostatecznie siatkarki UKS Śmigiel zdobyły brązowy medal, a tym samym awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w dniach 8-9 kwietnia w Poznaniu. Najlepszą przyjmującą turnieju została Roksana Kiełczewska z UKS Śmigiel.

Siatkarki ze Śmigla zagrały w składzie: Michalina Wiśniewska (kapitan), Roksana Kiełczewska, Monika Kowalska, Joanna Kurpisz, Malwina Stachowiak, Karolina Graf, Weronika Targosz, Anna Szymańska, Marcelina Szulc. Trenerami klubu są: Zbigniew Wieczorek, Ryszard Primel i Michał Omieczyński.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych