fb
24 kwietnia 2018

Sukces uczniów z gminy Śmigiel

W poniedziałek odbyły się powiatowe eliminacje do finału wojewódzkiego XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie. Uczestnicy zmagali się w trzech konkurencjach. Część teoretyczna dotyczyła wiedzy ogólnej z zakresu ruchu drogowego. W praktyce natomiast uczestnicy pokonywali tor przeszkód na rowerze. Ponadto pod okiem kolegów z Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie wykazywali się wiedzą z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze szkół z gminy Śmigiel którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Zwycięzcami eliminacji zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu w składzie: Bartosz Kamieniarz, Miłosz Koska, Piotr Wawrzynowski. II miejsce zajęła I drużyna z Zespołu Szkół w Starym Bojanowie w składzie: Sara Jóźwiak, Magdalena Kasztelan oraz Maria Szyrmer, a trzecie II drużyna z Zespołu Szkół w Starym Bojanowie w składzie: Tymoteusz Kołcun, Mikołaj Kołaciński, Marek Sobczyk.

Warto także odnotować, że czwarte miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Czaczu. Wysoko byli także reprezentanci szkoły z Bronikowa, którzy zajęli 6 miejsce.

Gratulujemy uczestnikom i opiekunom, a za Śmigiel trzymamy kciuki w kolejnym etapie!

Nagrody w konkursie były częściowo sfinansowane z budżetu gminy Śmigiel. Udział w wydarzeniu wziął Skarbnik Śmigla Piotr Szmytkowski.

 MM
fot. Tomasz Dąbrowski

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych