fb Wirtualny spacer
24 kwietnia 2018

Sukces uczniów z gminy Śmigiel

W poniedziałek odbyły się powiatowe eliminacje do finału wojewódzkiego XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie. Uczestnicy zmagali się w trzech konkurencjach. Część teoretyczna dotyczyła wiedzy ogólnej z zakresu ruchu drogowego. W praktyce natomiast uczestnicy pokonywali tor przeszkód na rowerze. Ponadto pod okiem kolegów z Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie wykazywali się wiedzą z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze szkół z gminy Śmigiel którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Zwycięzcami eliminacji zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu w składzie: Bartosz Kamieniarz, Miłosz Koska, Piotr Wawrzynowski. II miejsce zajęła I drużyna z Zespołu Szkół w Starym Bojanowie w składzie: Sara Jóźwiak, Magdalena Kasztelan oraz Maria Szyrmer, a trzecie II drużyna z Zespołu Szkół w Starym Bojanowie w składzie: Tymoteusz Kołcun, Mikołaj Kołaciński, Marek Sobczyk.

Warto także odnotować, że czwarte miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Czaczu. Wysoko byli także reprezentanci szkoły z Bronikowa, którzy zajęli 6 miejsce.

Gratulujemy uczestnikom i opiekunom, a za Śmigiel trzymamy kciuki w kolejnym etapie!

Nagrody w konkursie były częściowo sfinansowane z budżetu gminy Śmigiel. Udział w wydarzeniu wziął Skarbnik Śmigla Piotr Szmytkowski.

 MM
fot. Tomasz Dąbrowski

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych