fb Wirtualny spacer

Aktualności

14 października 2015

Plac zabaw w Karśnicach otwarty

W Karśnicach powstał nowy plac zabaw. Uroczystego otwarcia dokonali wspólnie Zbigniew Kędziora sołtys wsi Karśnice, Anna Jaworska radna Rady Miejskiej Śmigla oraz burmistrz Małgorzata Adamczak. Impreza odbyła się 11 października.
13 października 2015

X Śmigielska Jesień Turystyczna

W sobotę 10 października miłośnicy turystyki spotkali się w Poladowie. Poranek nie należał do ciepłych, tak więc Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu zadbał o gorący posiłek oraz napoje.
12 października 2015

Shalom ponownie koncertował w kaplicy

Kolejny raz z koncertem muzyki żydowskiej wystąpił w Śmiglu wokalno-klezmerski Zespół „Shalom”, który w tym roku świętuje 15-lecie istnienia.
12 października 2015

120 lat OSP w Śmiglu

W sobotę uroczystości jubileuszowe w związku ze 120 rocznicą utworzenia jednostki obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Śmiglu.
Technika głosowania w wyborach parlamentarnych
12 października 2015

Technika głosowania w wyborach parlamentarnych

Na prośbę Państwowej Komisji Wyborczej prezentujemy materiały multimedialne dotyczące głosowania w nadchodzących wyborach parlamentarnych zaplanowanych na 25 października. Materiały dostosowane są do osób niesłyszących.
08 października 2015

Dla bezpieczeństwa

Tomasz Dąbrowski prezes Stowarzyszenia na rzecz zapobiegania wypadkom drogowym „Stop śmierci” w Kościanie 8 października przekazał na ręce burmistrz Małgorzaty Adamczak odblaskowe kamizelki dla wszystkich przedszkolaków z Gminy Śmigiel.
Multimedialne komunikaty PKW
07 października 2015

Multimedialne komunikaty PKW

W związku z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała cykl multimedialnych komunikatów odnoszących się do najistotniejszych kwestii związanych z przebiegiem głosowania.
07 października 2015

Zapraszamy na koncert Justyny Steczkowskiej

Gmina Śmigiel, Gmina Czempiń, Gmina Krzywiń oraz Powiat Kościański zawarły porozumienie ze Stowarzyszeniem "Oliwskie Słoneczko" w sprawie organizacji "VII Wielkopolskiego Kolędowania z Gwiazdami". Owocem współpracy będzie koncert Justyny Steczkowskiej.
07 października 2015

Powiatowe zmagania pożarnicze

Drużyny z Machcina, Nietążkowa, Spławia oraz Czacza, 4 października 2015 r. wzięły udział w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych w Racocie.
06 października 2015

Akcja " 10 wspaniałych" w Schronisku w Henrykowie

Schronisko w Henrykowie ogłasza akcję „10 wspaniałych”, która obejmuje 10 psów, które najdłużej przebywają w schronisku, a jej celem jest znalezieniu im domu do końca bieżącego roku.
Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych